BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Lifestyle

Do të habiteni! Zbuloni shenjën e horoskopit që jep puthjen më të mirë

Do të habiteni! Zbuloni shenjën e horoskopit që jep puthjen

Shkencëtarët thonë se praktika e puthjes filloi 3500 vjet më parë në Azinë Juglindore, por provat e fundit sugjerojnë se puthja filloi edhe më herë.

Dr. Sophie Lund Rasmussen, nga Universiteti i Oksfordit, argumenton se puthja është një sjellje themelore njerëzore. Shkrimtari francez Leo Guy de Maupassant thotë për origjinën e saj: “Vetë puthja është e pavdekshme. Udhëton nga buza në buzë, nga shekulli në shekull, nga epoka në epokë. Burrat dhe gratë i mbledhin këto puthje, ua ofrojnë të tjerëve dhe më pas vdesin me radhë”.

Por, cila shenjë e zodiakut jep puthjen më të mirë sipas astrologjisë?

Të gjitha shenjat kanë pikat e tyre të forta kur bëhet fjalë për puthjen. Peshqit, shenja e fundit e ciklit, jep puthjen më klasike, ku dy persona bashkojnë buzët.

Nëse i marrim shenjat që në fillim, Dashi është i shtyrë nga pasioni dhe vrullja e tij.

I palëkundur, Demi ka forcë dhe durim, merr kohën e tij dhe lëviz kur e sheh të arsyeshme. Një puthje është e vetmja gjë që e qetëson një Binjak, ndërsa Gaforret puthin më rastësisht, diçka si një përqafim i ngrohtë. Me duart në flokë, Luanët puthen si në filma.

Virgjëresha, e cila nuk i pëlqen të afrohet shumë me të tjerët, është e rezervuar dhe mund të bëhet shumë e turpshme. Çdo puthje e Peshores sjell në jetë puthjet e përrallave. Peshorja ka lindur për situata romantike, romanca thjesht vërshon nga brenda. Akrepat japin puthje ajrore ndërsa Shigjetarët tregojnë dashurinë e tyre pa dashur angazhime. Bricjapët duan të sigurohen që të jeni mjaft të shëndetshëm për t’u puthur. Në fund, Ujorët kanë mënyrën e tyre të të shprehurit.

Peshqit japin puthjen më të mirë

Puthja e tyre është puthja e transcendencës së vërtetë. Peshqit janë me imagjinatë dhe ndoshta e kanë praktikuar teknikën e tyre të puthjes.