BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Lifestyle

E keni ditur? Kjo është metoda efikase për ta zhbllokuar lavamanin për pesë minuta

E keni ditur? Kjo është metoda efikase për ta zhbllokuar

Nuk ka gjë më të bezdisshme se bllokimi i lavamanit e sidomos nëse është një problem i përsëritur që ndodh në kuzhinën tuaj.

Zhbllokimi i lavamanit mund të bëhet më i mundimshëm nëse nuk posedoni në shtëpi një piston ose nuk keni shumë kohë për ta rregulluar këtë problem, shkruan The Mirror.

Megjithatë, një truk i miratuar nga një hidraulik profesionist do të ndihmojë në zhbllokimin e çdo lavamani për vetëm pesë minuta, pa harxhuar shumë.

Sipas ekspertit James Chapman krejt çka ju nevojitet për të zhbllokuar lavamanin është një produkt me kristale sode dhe ujë të vluar, dhe sipas tij nuk do t’ju duhej as piston zhbllokues ose ndihmë profesionale.

“Këto dyja mund të pastrojnë në mënyrë efektive lavamanët e bllokuar”, shpjegon ai.

“Derdhni ujë të vluar në kanal, pastaj hidhni një filxhan të kësaj sode dhe më pas hidhni edhe një filxhan tjetër me ujë të nxehtë. Prisni pesë minuta përpara se të shpëlani kanalin përsëri me ujë të vluar, për ta pastruar plotësisht”, thekson tutje ai.

Por, nëse nuk keni asnjë kristal sode në shtëpi, ka të tjera “metoda ekonomike” që rekomandon eksperti.

Kripa dhe lëngu i limonit kur përdoren së bashku mund të jenë një zgjidhje e shkëlqyer. Chapman ju këshillon që të “përzieni gjysmë filxhani kripë me lëngun e një limoni për të krijuar një përzierje të fortë, acidike që mund të ndihmojë në zbërthimin e bllokimeve.