BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Lifestyle

Çfarë ndodhi? Shtyhet me një vit pjesëmarrja e përfaqësueses së Shqipërisë në Miss World 2024

Çfarë ndodhi? Shtyhet me një vit pjesëmarrja e

Elona Ndrecaj, bukuroshja e përzgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në Miss World 2024 do të jetë pjesë e saj vitin e ardhshëm. Viza e saj për në Indi nuk është aprovuar për shkak se Miss-i disponon pasaportën e Kosovës. India nuk e njeh ende shtetin e Kosovës dhe rrjedhimisht, as pasaportën përkatëse.

Ju bëjmë me dije që për arsye të mos marrjes së vizës me shtetin e Indisë, përfaqësuesja jonë e cila për momentin disponon pasaportën e shtetit të Kosovës, e bën të pamundur pjesëmarrjen në Miss World 2024. Në këto kushte Elona Ndrecajt do t’i jepet sërish mundësia të përfaqësojë Shqipërinë për vitin e ardhshëm.

Miss World do të mbahet në Indi nga data 18 shkurt deri më 9 mars.

Kujtojmë që Ndrecaj përfaqëson një iniciativë të rëndësishme drejt fuqizimit të grave të margjinalizuara, të quajtur “Caring is Loving”. Ky projekt inovativ synon t'u ofrojë grave dhe vajzave viktima të dhunës në aftësitë dhe besimin e nevojshëm për të krijuar një të ardhme më të mirë për veten dhe familjet e tyre.

E udhëhequr nga Elona, nisma sillet rreth një sërë punëtorish, aktivitete vullnetare dhe një ekspozite arti që synojnë jo vetëm të rrisin ndërgjegjësimin, por edhe të gjenerojnë fonde për kauzën.