BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Lifestyle

Fshini këto 28 aplikacione nga telefoni juaj, përmbajnë virus të rrezikshëm

Fshini këto 28 aplikacione nga telefoni juaj, përmbajnë virus

Shpeshherë, për të shmangur aplikacionet me pagesë, qytetarët shkojnë drejt aplikacioneve falas që përdoren me VPN për ndryshimin e vendndodhjes.

Por disa nga këto aplikacione falas kanë viruse.

Hulumtuesit e “Human’s Satori Threat Intelligence” kanë zbuluar se 28 të tilla janë përgjegjëse për përhapjen e "malware".

"Malware" është softuer që instalohet në një kompjuter ose celular pa pëlqimin e përdoruesit, me anë të të cilit mund të vidhen të dhënat, fjalëkalimet, apo edhe paratë, ndonëse nuk rrezikohen llogaritë bankare.

Megjithatë, viruset e instaluara mund të ndihmojnë hakerët për sulme të ndryshme kibernetike.

Këto aplikacione mund të gjendeshin në “Play Store” gjatë 9 muajve të fundit të vitit 2023.

28 aplikacionet janë:

1. Lite VPN

2. Tastiera Anims

3. Blaze Stride

4. Byte Blade VPN

5. Nisësi i Android 12 (nga CaptainDroid)

6. Nisësi i Android 13 (nga CaptainDroid)

7. Nisësi i Android 14 (nga CaptainDroid)

8. Furnizimet e CaptainDroid

9. Filma klasikë të vjetër falas (nga CaptainDroid)

10. Krahasimi i telefonit (nga CaptainDroid)

11. Fast Fly VPN

12. Fast Fox VPN

13. Fast Line VPN

14. Animacion Qesharak Char Ging

15. Edges Limo

16. Në rregull VPN

17. Nisësi i aplikacionit të telefonit

18. VPN me rrjedhje të shpejtë

19. Shembull VPN

20. Sigurt Thunder

21. Shkëlqe i sigurt

22. Surf me shpejtësi

23. Sëift Shield VPN

24. Turbo Track VPN

25. Turbo Tunnel VPN

26. Verdha Flash VPN

27. VPN Ultra

28. Ekzekutoni VPN.