BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Lifestyle

Horoskopi ditor për nesër, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi ditor për nesër, ja çfarë kanë parashikuar

Dashi
Një lëvizje në karrierë është afër. Idetë do t’ju vijnë tani dhe gjatë ditëve të ardhshme që do t’ju frymëzojnë të mësoni një aftësi, zanat ose profesion të ri. Ndiqni këto instinkte dhe mos kini frikë. Frika nga dështimi është armiku juaj më i keq në këtë kohë.


Demi
Sot ju paraqitet një mundësi e madhe financiare. Mos kini frikë të vendosni paratë tuaja në një investim që mendoni se është i denjë. Do të merrni këshilla të mira nga njerëz që njohin zanatin e tyre. Besoni të tjerëve dhe do të përfitoni.

Binjaket
Prezantimi është gjithçka – veçanërisht sot. Personi me idenë më të mirë nuk është domosdoshmërisht fituesi. Personi që e paraqet idenë e tij/saj në mënyrë më elokuente dhe të qartë do të jetë me siguri. Jini krijues në qasjen tuaj me të tjerët.

Gaforrja
Një situatë e vështirë lehtësohet falë ndihmës së dikujt që vjen me një zgjidhje krijuese për vetë problemin me të cilin po luftoni. Kjo ide mund të duket e largët në fillim, por pas shqyrtimit më të afërt, do të shihni potencialin në të.

Luani
Struktura ose formati që është aktualisht në fuqi nuk ju ndihmon domosdoshmërisht të arrini qëllimet tuaja. Tani është koha për të provuar një qasje të re. Punoni me sistemin dhe jo kundër tij ose hiqni plotësisht këtë strukturë dhe filloni tuajën.


Virgjeresha
Vetëbesimi juaj i përgjithshëm do t’ju fitojë pikë të mëdha sot. Stili juaj origjinal mund të jetë paksa i tepërt për t’u trajtuar në fillim nga njerëzit, por besimi juaj në veten tuaj dhe idetë tuaja do t’i bëjë ata të kuptojnë se ju dhe idetë tuaja mund t’ju besohen.


Peshorja
Një kompani e re ose një profesion i ri do t’ju tërheqë vëmendjen. Ndoshta kjo është një kompani në të cilën dëshironi të investoni, ose një profesion në të cilin dëshironi të përfshiheni. Sido që të jetë, mos kini frikë të hidheni në bord. Kjo është ajo që ju keni pritur.

Akrepi
Njerëzit do t’i marrin gjërat shumë më seriozisht, ndaj kini kujdes me kë po bëni shaka. Sensi juaj i humorit ka të ngjarë të keqinterpretohet në një mënyrë negative. Aspekti sentimental megjithatë paraqitet në formë të mirë.

Shigjetari
Interesi për artin nga vendet e largëta mund të tërheqë interesin tuaj sot, ndoshta përmes ndikimit të miqve. Dëshira juaj për të udhëtuar mund të zgjohet dhe ju mund të luani me idenë për të vizituar vende të largëta, ndoshta në shoqërinë e një dashnori. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të planifikuar një pushim.

Bricjapi
Nëse jeni duke kërkuar për romancë, atëherë dilni nga rutina juaj sot. Energjia e ditës do t’ju motivojë të shkoni më larg, në fusha që mund të mos i keni provuar kurrë më parë. Çdo gjë rrënjësisht e ndryshme mund të sjellë vetëm takimin që keni ëndërruar.

Ujori
Gjërat mund të duken paksa të çuditshme në departamentin e romancës sot. Do të zbulohet se të tjerët duket se po sillen sikur vijnë nga një planet tjetër dhe thjesht nuk e kuptojnë etikën tokësore të takimit. Bëhuni spontan dhe kaloni një ditë të mbarë!

Peshqit
Kjo ditë sjell me vete një surprizë të mrekullueshme. Ju mund të mos jeni gati për përvojën unike që do t’ju vijë, thjesht sepse nuk do ta kishit imagjinuar kurrë të ishte e mundur. Megjithatë, duket se fati është gati të shpallë një degëzim në rrugë, duke hapur një rrugë krejt të re.