BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Lifestyle

Horoskopi ditor për nesër, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi ditor për nesër, ja çfarë kanë parashikuar

Dashi

Një situatë e keqe emocionale kërkon më shumë kohë nga ju. Kushtojini vëmendje të folurit, me Mërkurin te Peshqit situata me partnerin/en mund të degjenerojë në zënka. Beqarët duhet të përpiqen që të mos ndikohen nga trazirat momentale. Hëna në Binjakë ngre gjendjen shpirtërore dhe sjell njohuritë e duhura për të zgjidhur disa situata të ndenjura në punë.

Demi

Të lindurit e kësaj shenje mund të kenë sukses në zgjidhjen e disa situatave. Një raport i vazhdueshëm do të paraqesë zhvillime të reja pozitive për të ardhmen. Njohje të reja parashikohen edhe për zemrat e vetmuara, ndoshta disa mund ta gjejnë veten edhe në një marrëdhënie. Sot gjithçka duhet të jetë shumë e mirë në punë! Ju keni ide dhe projekte të mira, shpirti i nismës do t’ju sjellë fitime të papritura.

Binjakët

Është një moment ideal për t’iu hapur partnerit/es, të sigurt që do të gjeni mbështetje dhe mirëkuptim nga ana tjetër. Duke përmirësuar komunikimin tuaj, ju do të zbuloni se kjo e bën më të lehtë për tu bashkuar! Periudhë e komplikuar për beqarët, jini të durueshëm. Jeni pa qejf dhe problemet e kohëve të fundit ju kanë lodhur. Për fat të mirë, ka një bollëk në fazën e punës.

Gaforrja

Dashuria dhe miqësia shkojnë mirë, pa ndonjë lajm të rëndësishëm, edhe pse ndoshta prisni diçka më shumë nga të dashurit tuaj. Ata që janë vetëm kanë humbur duke u mbyllur në veten e tyre dhe gjatë kësaj dite nuk mund të gjejnë qetësi për diçka që i mundon. Pak lodhje do t’ju bëjë të ngadalësoni ritmin në punë, por gjithçka do të vazhdojë sipas planeve tuaja.

Luani

Në dashuri, Luanët mund të kenë mendime të kundërta me partnerin/en dhe të ndjejnë nevojën për të provuar dhe verifikuar disa situata të pasigurta. Beqarët do të jenë gati për të shpenzuar energji për të tjerët dhe për të gjetur dashurinë. Mos merrni përgjegjësi për problemet që nuk ju interesojnë, përkundrazi ato fuqizojnë njerëzit me të cilët konkurroni.

Virgjëresha

Të vëmendshëm ndaj gabimeve sentimentale: të pasionuar dhe të ndjeshëm si gjithmonë për admirimin e të tjerëve, mund të hasni në një tendosje në zemrën tuaj, edhe nëse jeni tashmë në çift. Zemrat e vetmuara do të duhet të kontrollojnë atraksionet për njerëzit e gabuar. Një pengesë ose një dështim i vogël mund të jetë i hidhur. Për fat të mirë, ju do të shkoni përpara dhe mundësitë do t’ju lejojnë.

Peshorja

Yjet janë të renditura për t’ju dhënë një ditë të qetë, dashuria ju buzëqesh dhe ju jeni në humor për të bërë plane për një festë me të dashurin/ën tuaj. Ditë e bukur edhe për ata që janë vetëm, do jenë në gjendje të bëjnë për vete personat që pëlqejnë. Në fushën profesionale yjet premtojnë kënaqësi, është koha për të konsoliduar pozicionin tuaj duke përfunduar punën në progres.

Akrepi

Yjet e dashurisë ju bëjnë shumë besnikë ndaj partnerit/es. Një lajm i mahnitshëm do t’ju bëjë të kaloni një mbrëmje fantastike me personin e zemrës. Takime të reja parashikohen në horizont për beqarët, sot është padyshim një ditë për tu kujtuar. Edhe në punë ju pret një e premte e bukur, do të keni një situatë në dorë dhe do ta drejtoni atë në drejtimin e dëshiruar.

Shigjetari

Gjendja juaj e humorit nuk është ende në krye, por era po ndryshon, në mbrëmje ju do të jeni më të hapur dhe të shoqërueshëm dhe mund të krijoni një marrëveshje të mirë me partnerin/en. Beqarët do të kenë nevojë për përqendrim dhe shpejtësi te reflekset për të vazhduar me qëllimet e tyre. Mundohuni të hiqni dorë nga projektet vetëm nëse jeni i sigurt për veten dhe të tjerët, suksesi varet mbi të gjitha nga bashkëpunimet që keni.

Bricjapi

Sot do të keni një marrëdhënie intriguese me të gjithë, dhe do të pushtoni ata që janë përreth jush. Ju përfitoni prej kësaj situate, por për të qenë të qetë duhet të zgjidhni disa tensione sentimentale. Pozitiviteti që do jepni sot do ju japë mundësinë të tërhiqni shumë persona dhe admirues. Në fushën e profesionit sot ju do të keni ditën më të mirë. Nuk do të jetë e vështirë për të gjetur marrëveshje.

Ujori

Hëna dhe Urani të mbështesin: ju jeni të ndritshëm, të këndshëm, të dashur dhe të vendosur. Ju do të jeni në qendër të jetës së partnerit/es nëse jeni në çift dhe kjo nuk do të shkaktojë ndonjë dyshim rreth ndjenjave. Për disa beqarë do të ketë takime të reja, ndoshta edhe një ndryshim të vërtetë në rrethin e miqësisë. Mund të ketë transferime në punë për shumë nga Ujorët.

Peshqit

Të përballesh me çdo situatë me siguri dhe të vendosur, qetësia do t’ju çojë në vlerësimin më të mirë të një situate sentimentale. Beqarët do të duhet të përdorin armët e tyre më të mira për të arritur të gjitha objektivat, para së gjithash pushtimin e një personi. Divergjenca dhe tensione në punë, veçanërisht për ata që punojnë në grupe me të tjerët ose që kanë anëtarë me të cilët të bashkëveprojnë.