BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Lifestyle

Horoskopi mujor për të gjitha shenjat! Ja çfarë pritet të ndodhë gjatë këtij muaji

Horoskopi mujor për të gjitha shenjat! Ja çfarë pritet

Dashi

Muaji fillon me relaksim, Dashi, ndërsa dielli te Peshqit ndriçon dritën e tij në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të përtëritjes dhe shpirtërore. Po mëson se çfarë do të thotë t’i dorëzohesh rrjedhës së jetës. Gjërat nxehen kur Mërkuri hyn në shenjën tuaj më 9 mars dhe ndez shtëpinë tuaj të parë të identitetit. Është koha të shpreheni me besim! Ju keni fuqinë për të krijuar ndikim të madh me fjalët tuaja.

Kur hëna e re në Peshqit arrin në datën e dhjetë, ju jeni gati të futeni në një paradigmë të re frymëzimi dhe lidhjeje intuitive. Kreativiteti kanalizohet përmes momenteve të paqes dhe vetmisë kur Venusi hyn në Peshqit eterikë ditën tjetër.

Udhëtimi juaj merr një kthesë emocionuese kur dielli hyn në shenjën tuaj dhe ngroh shtëpinë tuaj të parë të vetvetes dhe manifestimit më 19 mars. Kjo është koha juaj e rinovimit dhe rilindjes! Fillon një cikël i ri emocionues dhe këndvështrimi juaj për jetën zgjerohet me optimizëm.

 

Dinamika e marrëdhënieve transformohet gjatë eklipsit hënor në Peshorja më 25 mars. Lidhjet tuaja më të ngushta po evoluojnë dhe ndryshojnë, po ashtu edhe ju! Mënyra në të cilën ju jepni dhe merrni dashuri pëson një ndryshim të madh, duke sjellë më shumë ekuilibër dhe harmoni. Duke hequr dorë nga modelet e vjetra, ju mund të merrni qartësi që çon në vetë-pranim të fuqishëm.

Ju jeni duke përqafuar fillime të reja. Fat të mirë këtë muaj, Dashi!

Ditët me fat: 9, 11, 19
Ditët sfiduese: 5, 18, 25

Demi

Muaji fillon me sinjale të ngushta miqësie, Demi, pasi dielli te Peshqit nxjerr në pah shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të miqësisë dhe përparimit. Lidhja me të tjerët përmes pasioneve të përbashkëta sjell frymëzim! Imagjinata juaj merr shpejtësi kur Mërkuri hyn në Dashin e zjarrtë më 9 mars, duke ndezur shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të misticizmit. Praktikat shpirtërore fuqizuese ju ndihmojnë të përshtateni me mendjen tuaj nënndërgjegjeshëm.

Hëna e re e Peshqve në datën e dhjetë ju inkurajon të përafroni me shpresat dhe dëshirat tuaja, duke vënë në lëvizje manifestime të reja. Lëreni veten të ëndërrojë! Bashkëpunimet sjellin bollëk kur Venusi hyn në Peshqit e mëshirshëm ditën tjetër.

Nivelet tuaja të energjisë ndryshojnë kur dielli në Dashin e pasionuar zbret në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të pushimit dhe relaksimit më 19 mars. Jeni të etur për të eksploruar fantazitë tuaja përmes momenteve paqësore të vetmisë dhe meditimit. Skena është vendosur që ju të zhyteni në botën tuaj emocionale dhe të shëroni plagët në mënyrë që të mund të ecni përpara me fuqinë tuaj. E ardhmja duket e ndritur ndërsa e lironi me dashuri të kaluarën.

Marsi kalon në Peshqit e mëshirshëm në të njëzet e dytë dhe ju frymëzon të ndihmoni njerëzit. Mos harroni të jeni të drejtpërdrejtë, të respektoni kufijtë dhe të lironi pritshmëritë.

Harmonizimi i mendjes, trupit dhe shpirtit tuaj është një prioritet kryesor gjatë eklipsit hënor të Peshores më 25 mars. Duke transformuar shtëpinë tuaj të gjashtë të mirëqenies dhe punës, eklipsi ju kërkon që së pari të kujdeseni për veten dhe të harmonizoni ekuilibrin tuaj punë/jetë. Zhvillimi i ritualeve ushqyese të kujdesit për veten ju lejon të ndiheni të bazuar dhe të mishëruar. Heqja dorë nga perfeksionizmi ju frymëzon të shfrytëzoni mundësi të reja.

Ju jeni duke krijuar ndikim dhe duke u shfaqur për veten tuaj. Fat i mirë këtë muaj, Demi!

Ditët me fat: 1, 12, 24
Ditë sfiduese: 3, 9, 28

Binjakët

Ju hyni në muajin duke u ndjerë me ndikim, Binjakë, pasi dielli i Peshqve aktivizon shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës dhe reputacionit. Ju po i ndiqni qëllimet tuaja me dhembshuri dhe hir! Mendja juaj zgjerohet kur Mërkuri me lëvizje të shpejtë hyn në Dashi më 9 Mars, duke energjizuar shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë shoqërore. Vetëbesimi shkëlqen kur ndani idetë tuaja të shkëlqyera me të tjerët.

Hëna e re e Peshqve arrin në datën e dhjetë dhe ju inkurajon të jeni krijues ndërsa ndiqni ëndrrat tuaja. Shfaqen mundësi të reja në karrierën tuaj! Kur Venusi hyn në Peshqit ditën tjetër, ju ndiheni magnetik, popullor dhe gati për të krijuar një ndikim.

Dielli hyn në Dashi të vendosur dhe zbarkon në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të miqësisë dhe komunitetit më 19 mars. Bashkëpunime emocionuese mund të jenë në punë! Njerëz të rëndësishëm po i vërejnë përpjekjet tuaja dhe duan të mbështesin vizionet tuaja të mëdha. Ju ndiheni të frymëzuar për të udhëhequr rrugën në rrethet tuaja shoqërore, duke inkurajuar të tjerët të përdorin fuqinë e tyre. Është një kohë e shkëlqyer për të filluar një komunitet dhe për të krijuar lidhje në hapësirën online. Nëse doni të bëni një ndryshim, merrni iniciativën. Ju do të dëshironi të përqendroheni në një qasje të drejtpërdrejtë dhe të sigurt kur Marsi të hyjë në Peshqit që mjegullojnë kufijtë në të njëzet e dytë.

Konceptet tuaja të romancës dhe krijimtarisë evoluojnë gjatë eklipsit hënor të Peshores që gjallëron shtëpinë tuaj të pestë të kënaqësisë më 25 mars. Lëshoni me kujdes çdo gjë që nuk ju sjell më gëzim, duke e ditur se është e sigurt ta lini të shkojë. Lumturia e vërtetë kultivohet duke përqafuar pasionet tuaja. Hapësirë e pastër për të lindur diçka e bukur.

Është një kohë e fuqishme dhe shoqërore. Fat i mirë, Binjakët!

Ditët e shquara: 4, 14, 24
Ditët sfiduese: 9, 16, 30

Gaforre

Rritja vjen përmes aventurës dhe zgjerimit të horizontit tuaj. Mendimet fuqizuese ju ndihmojnë të ndiheni të sigurt kur Mërkuri hyn në Dashin e zjarrtë më 9 mars, duke ndriçuar shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës. Komunikimi i guximshëm sjell mundësi profesionale. Mos kini frikë të kërkoni atë që dëshironi!

Hëna e re e Peshqve në datën e dhjetë ndihet si shpirtërore ashtu edhe emocionale, duke ju ftuar të futeni në vetëdijen më të lartë. Dëshira juaj për bollëk dhe rritje intensifikohet kur Venusi kalon në Peshqit ditën tjetër. Kërkimi juaj për mençuri thellohet dhe ju jeni gati të hapni mendjen tuaj.

Më 19 mars, dielli hyn në Dashin motivues dhe zbarkon në shtëpinë tuaj të dhjetë të fuqizimit dhe suksesit. Jeni të vendosur për të ndjekur ëndrrat tuaja dhe mund të ndiheni gati për të marrë drejtimin në një projekt profesional. Kjo është koha kryesore për të jetuar në qëllimin tuaj dhe për të ndarë dhuratat tuaja. Ju po përsosni zanatin tuaj dhe po shfrytëzoni aftësitë tuaja, të cilat mund të sjellin shpërblime dhe njohje. Njerëzit po e vërejnë talentin tuaj!

Marsi hyn te Peshqit në njëzet e dytë dhe ju fton të eksploroni botën. Sigurohuni që udhëtimi juaj të jetë pa gjykim.

Fuqitë intuitive rriten gjatë eklipsit hënor të Peshores që ndriçon shtëpinë tuaj të katërt të mjedisit dhe emocioneve më 25 mars. Bërja e ndryshimeve të rëndësishme në situatën tuaj të jetesës mund t’ju sjellë më shumë rehati dhe lehtësi. Jeni duke u zhytur thellë në ndjenjat tuaja më intime, gjë që ju ndihmon të mësoni për dëshirat e zemrës suaj.

Ditët e me fat: 10, 17, 27
Ditët sfiduese: 5, 26, 31

Luan

Muaji fillon fuqishëm, Luan, pasi dielli i Peshqve sjell ngrohtësi në shtëpinë tuaj të tetë të transformimit dhe intimitetit. Të vërteta më të thella dalin në sipërfaqe, kështu që ju mund të filloni ndryshime ndikuese dhe pozitive në jetën tuaj. Njohuritë e reja janë intriguese kur Mërkuri hyn në Dashin e pasionuar më 9 Mars, duke aktivizuar shtëpinë tuaj të nëntë të zgjerimit. Tregimi i historisë suaj është një akt i guximshëm që çon në një lidhje më të madhe me të tjerët.

Aftësitë tuaja të manifestimit rriten gjatë hënës së re të Peshqve në datën e dhjetë, gjë që ju ndihmon të ankoroni dëshirat tuaja në sferën materiale. Kur Venusi tërheqës hyn në Peshqit ditën tjetër, ju ndiheni magnetik dhe të shkathët.

Sapo dielli kalon në Dashi që kërkon emocione më 19 mars, ju ndiheni gati për aventura. Me shtëpinë tuaj të nëntë të udhëtimit dhe rritjes të aktivizuar, është koha që ju të argëtoheni! Me çdo përvojë të re, ju fitoni mençuri që ju shtyn përpara. Është një kohë e shkëlqyer për të shkuar në një tërheqje shpirtërore ose për t’i mësuar vetes diçka të re. Energjia e shpirtit të lirë që jeton brenda jush zgjohet dhe si rezultat zbuloni gjëra emocionuese për veten dhe botën përreth jush. Ju mund ta gjeni veten duke hyrë në një rol udhëheqës si udhërrëfyes, shkrimtar ose folës. Shmangni sjelljen obsesive kur Marsi noton në Peshqit në datën njëzet e dytë, duke intensifikuar pasionet tuaja.

Biseda të rëndësishme zhvillohen gjatë eklipsit hënor të Peshores më 25 mars, duke ndriçuar shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit. Ndërsa informacioni arrin, mos harroni të merrni kohën tuaj duke përpunuar mendimet tuaja. Mendësia juaj po evoluon dhe po ashtu edhe ju!

Ju jeni një feniks që ngrihet nga hiri. Fat të mirë këtë muaj, Luan!

Ditët me fat: 9, 19, 30
Ditët sfiduese: 6, 22, 27

Virgjëreshë

Ju ndiheni të lidhur ndërsa fillojmë muajin, Virgjëresha, me diellin tek Peshqit që ndriçon shtëpinë tuaj të shtatë të marrëdhënieve dhe dashurisë. Ecja me rrjedhën lejon që lidhjet tuaja më të thella të rriten në një drejtim pozitiv. Komunikimi nxehet kur Mërkuri mendjemprehtë hyn në Dashi dhe zbret në shtëpinë tuaj të tetë të intimitetit më 9 mars. Bisedat ushqehen nga pasioni. Një mentalitet i guximshëm ju ndihmon të përmbushni dëshirat tuaja më të thella!

Ju po ndiheni bujarë me dashurinë tuaj gjatë hënës së re të Peshqve në datën e dhjetë dhe formohen modele më të harmonizuara marrëdhëniesh. Fuqizimi i Venusit hyn te Peshqit të nesërmen për të krijuar më shumë paqe brenda aleancave tuaja.

Një transformim i bukur fillon kur dielli kalon në Dashi, duke energjizuar shtëpinë tuaj të tetë të manifestimit dhe parave më 19 mars. Kërkohet ndryshim që rrethanat më të bollshme të hyjnë në jetën tuaj. Vizita e hijeve ju ndihmon të kuptoni rëndësinë e të qenit drita juaj. Kur i dorëzoheni ndryshimit, fuqia juaj personale ngrihet në lartësi të reja. Ju po rilindni si një version i ri dhe i përmirësuar i vetes tuaj ndërsa kultivoni vetëdijen e brendshme intime. Burimet dhe aftësitë tuaja manifestuese rriten!

Kini kujdes të përpiqeni të kontrolloni dinamikën e marrëdhënieve kur Marsi hyn te Peshqit në datën njëzet e dytë. Në vend të kësaj, zgjidhni të harmonizoheni me vetëdije së bashku.

Një shtytje kozmike ju ndihmon të krijoni ndryshime financiare gjatë eklipsit hënor të Peshores më 25 mars, duke aktivizuar shtëpinë tuaj të dytë të pasurisë materiale dhe vetëbesimit. Historia juaj e parave po evoluon dhe ju jeni thirrur të qëndroni besnik ndaj vlerave tuaja për të krijuar sukses monetar.

Ditët me fat: 5, 23, 25
Ditët sfiduese: 8, 15, 30

Peshore

Ju po gjeni ekuilibrin këtë muaj, Peshorja, pasi dielli i Peshqve sjell energji në shtëpinë tuaj të gjashtë të mirëqenies dhe punës. Jeta ndihet më e këndshme ndërsa harmonizoni ekuilibrin tuaj punë/jetë dhe e ushqeni veten me kujdes të butë. Mërkuri hyn në Dashin e guximshëm më 9 Mars, duke ndezur sektorin tuaj të marrëdhënieve. Bisedat me të dashurit marrin një kthesë pasionante, duke ju frymëzuar të komunikoni me guxim.

Zbatimi i ritualeve të reja të kujdesit për veten ju jep një nxitje të vitalitetit shumë të nevojshëm gjatë hënës së re të Peshqve në datën e dhjetë. Një ndjenjë e re e bollëkut nxitet duke vënë veten në radhë të parë dhe duke respektuar nevojat e mendjes, trupit dhe shpirtit. Emocionet më të këndshme ndjehen në momentet e vetmisë dhe relaksimit.

Forcimi i aleancave dhe hapja e zemrës ndaj dashurisë janë prioritetet kryesore kur dielli hyn në Dashi të vendosur më 19 mars. Me shtëpinë tuaj të shtatë të partneriteteve dhe dashurisë të ngrohur, ju ndiheni të fuqizuar brenda lidhjeve tuaja më të ngushta. Nëse keni qenë të interesuar të krijoni lidhje domethënëse, kjo është koha më e mirë për ta bërë atë! Është gjithashtu koha kryesore për kontrata, marrëveshje dhe marrjen e vendimeve të informuara. Nëse prirjet vetëflijuese fillojnë të shfaqen kur Marsi hyn te Peshqit në datën njëzet e dytë, jepini vetes leje të ndaloni, rivendosni dhe rinisni.

Një eklips i fuqishëm hënor në shenjën tuaj ndriçon qiellin më 25 mars, duke ju inkurajuar të jeni shprehja më e plotë e vetvetes. Lëshimi i modeleve dhe sjelljeve të vjetra do të pastrojë bllokimet e gjata. Ndërsa eklipsi vendos tonin e transformimit, realitetet e manifestuara bëhen të vërteta. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të liroheni dhe t’i besoni vetes.

Ju e doni veten dhe të tjerët. Fat i mirë këtë muaj, Peshorja!

Ditët me fat: 7, 25, 28
Ditët sfiduese: 15, 18, 31

Akrep

Vështrimet tuaja janë të vendosura te krijimi ndërsa ne fillojmë muajin, Akrep, me diellin e Peshqve që gjallëron shtëpinë tuaj të pestë të kënaqësisë dhe bollëkut. Dridhjet shëruese të hapësirës suaj të zemrës aktivizohen, duke ju lejuar të ndiheni më artistikë, ëndërrimtarë dhe të dhembshur. Po mendoni të ndani dhuratat tuaja kur Mërkuri hyn në Dashi të motivuar më 9 Mars, duke zgjuar shtëpinë tuaj të gjashtë të punës.

Lindja e projekteve të reja pasioni në ekzistencë është veçanërisht e dobishme për ju gjatë hënës së re të Peshqve në datën e dhjetë. Procesi i krijimit ju sjell gëzim dhe ju jeni më të lumtur kur jetoni në talentin tuaj. Jeta juaj romantike merr një nxitje kur Venusi hyn te Peshqit të nesërmen, duke ju inkurajuar të magjepsni veten në kënaqësi!

Kujdesi për veten është një përparësi kryesore kur dielli hyn në Dashi të pavarur më 19 Mars, duke ndriçuar shtëpinë tuaj të gjashtë të mirëqenies dhe zhvillimit personal. Rritja vjen përmes harmonizimit të mendjes, trupit dhe shpirtit. Është e rëndësishme për ju që të kujdeseni për kopshtin tuaj të brendshëm dhe të dëgjoni me vëmendje intuitën tuaj. Praktikat e reduktimit të stresit do t’ju ndihmojnë të gjeni paqen tuaj. Kur Marsi hyn në Peshqit krijues në ditën e njëzet e dytë, kushtojini vëmendje të veçantë pasioneve tuaja dhe ndiqni atë që ju sjell gëzim.

Një eklips hënor me ndikim të Peshores aktivizon shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të spiritualitetit dhe mbarimit më 25 mars. Një cikël po mbyllet për ju në mënyrë që diçka e re dhe e bukur të ndodhë në jetën tuaj. Jini të sjellshëm dhe të butë me veten ndërsa përqafoni botën tuaj emocionale. Magjia ndodh kur e lejon veten të pushosh.

Ju kujdeseni shumë për veten. Fat i mirë këtë muaj, Akrep!

Ditët me fat: 11, 22, 27
Ditët sfiduese: 8, 21, 30

Shigjetar

Fuqitë intuitive janë të larta ndërsa fillojmë muajin, Shigjetari, me diellin tek Peshqit që zgjon shtëpinë tuaj të katërt të emocioneve dhe instinkteve. Mjedisi juaj ndikon në disponimin tuaj, prandaj është e rëndësishme që të ndiheni rehat dhe të frymëzuar në hapësirën tuaj të jetesës. Jeni të pasionuar pas ideve tuaja krijuese kur Mërkuri hyn në Dashi dhe aktivizon shtëpinë tuaj të pestë të vetë-shprehjes më 9 mars.

Bota juaj e brendshme ndriçohet nga hëna e re e Peshqve në datën e dhjetë, duke sjellë ndjenja të forta në sipërfaqe. Duke dëgjuar zemrën tuaj, do të bëhet e qartë se cilat janë nevojat tuaja më të thella. Ndjeshmëria e shtuar ju jep fuqinë për t’u manifestuar me qëllim! Është një kohë e bukur për të forcuar lidhjet me ata që ndihen si familje kur Venusi hyn në Peshqit e mëshirshëm ditën tjetër.

Gjërat nxehen kur dielli hyn në Dashi dhe zbret në shtëpinë tuaj të pestë të romancës dhe kënaqësisë më 19 mars. Jeni të zjarrtë dhe gati për të ndërmarrë veprime që të çojnë në lumturi. Gjeni mënyra krijuese për t’u lidhur me të tjerët dhe për të ndarë dashurinë tuaj. Mundësitë për të shfaqur talentet tuaja janë të shumta dhe ju po i shërbeni energji personazhit kryesor! Ndërsa Marsi hyn te Peshqit në ditën e njëzet e dytë, përdorni forcën tuaj emocionale për të mposhtur besimet kufizuese.

Mënyra se si ju rrjetoheni me të tjerët evoluon gjatë eklipsit hënor të Peshores që prek shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të miqësisë dhe komunitetit më 25 mars. Dorëzohuni ndaj ndryshimeve që po ndodhin në rrethet tuaja shoqërore dhe qëndroni besnikë ndaj vetes! Përafroni me ëndrrat tuaja për të ardhmen.

Energjia është e fuqishme dhe frymëzuese. Fat i mirë këtë muaj, Shigjetari!

Ditët me fat: 9, 19, 29
Ditët sfiduese: 15, 23, 30

Bricjap

Ju po ndiheni ekspresive ndërsa hapim muajin, Bricjap, me diellin e Peshqve që nxjerr në pah shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit dhe ndërgjegjes. Aftësia për të përpunuar mendimet me dhembshuri rrjedh dhe ju hap për lidhje më të thella me të tjerët. Bota juaj e brendshme merr një energji kur Mërkuri mendjemprehtë hyn në Dashi më 9 Mars, duke ju frymëzuar të dëgjoni zemrën tuaj dhe t’i besoni intuitës suaj.

Idetë dhe mesazhet frymëzuese mbërrijnë gjatë hënës së re të Peshqve në datën e dhjetë, duke aktivizuar krijimtarinë tuaj. Ndani mendjen tuaj të shkëlqyer me të tjerët përmes shkrimit, tregimit ose shkëmbimeve kuptimplote. Ju mund të vendosni një qëllim të fuqishëm të përqendruar rreth komunikimit. Aftësia juaj për të dhënë dhe marrë dashuri rritet kur Venusi hyn në Peshqit empatikë ditën tjetër dhe zhvillohen biseda shëruese.

Emocionet intensifikohen kur dielli te Dashi ndriçon shtëpinë tuaj të katërt të intuitës dhe mjedisit më 19 mars. Marrja e iniciativës për të kuptuar dhe përqafuar ndjenjat tuaja është fuqizuese. Vëmendja juaj zhvendoset në botën tuaj të brendshme, kështu që ju mund të shihni se ku po përpiqet t’ju çojë intuita juaj e bukur. Kthejeni hapësirën tuaj të jetesës në një oaz të rehatshëm ku mund të kërkoni shpirtin tuaj. Kur Marsi hyn te Peshqit në ditën e njëzet e dytë, sigurohuni që të komunikoni nga zemra me hir dhe durim.

Ndryshimet në karrierën tuaj ndodhin gjatë eklipsit hënor të Peshores më 25 mars. Ky eklips ju lejon të përqafoni fuqinë dhe aftësitë tuaja personale duke çliruar edhe frikën. Ju jeni me ndikim dhe popullor, prandaj sigurohuni që mesazhi juaj të jetë i qartë. Kur një derë mbyllet, një derë tjetër hapet.

Ju jeni të lidhur dhe ndiqni zemrën tuaj. Fat i mirë këtë muaj, Bricjap!

Ditët me fat: 4, 13, 23
Ditët sfiduese: 5, 18, 26

Aquarius

Jeni të zënë me ndërtimin e jetës tuaj të ëndrrave ndërsa ne fillojmë muajin, Ujori, me diellin e Peshqve që aktivizon shtëpinë tuaj të dytë të themelit dhe vlerave. Fokusi juaj është te stabiliteti dhe krijimi i bollëkut për veten tuaj. Me çdo arritje, ju mësoni se sa të aftë jeni vërtet. Bisedat e guximshme çojnë në përparime kur Mërkuri hyn në Dashin e pasionuar më 9 mars, duke u ulur në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit. Lidhja fuqizuese ndodh.

Manifestimet dhe qëllimet e reja shfaqen kur hëna e re e Peshqve arrin në datën e dhjetë. Po bëni përmirësime në financat tuaja dhe po kërkoni pasuri! Thuajuni po mundësive krijuese që ju ndihmojnë të ndiheni të mbështetur. Ndërsa ndërtoni trashëgiminë tuaj, mos harroni të merrni momente pushimi. Burimet rrjedhin në jetën tuaj kur Venusi hyn në Peshqit ditën tjetër.

Merrni iniciativën për të realizuar idetë tuaja kur dielli të hyjë në Dashin e guximshëm më 19 Mars, duke ndezur shtëpinë tuaj të tretë të ndërgjegjes dhe lidhjes. Ju mund të shfaqeni në komunitetin tuaj lokal në një mënyrë me ndikim. Aftësia për të përpunuar mendimet përshpejtohet, duke ju ofruar një avantazh kur bëhet fjalë për komunikimin. Ndani mesazhin tuaj nga një vend fuqizimi!

Kur Marsi hyn në Peshqit e mëshirshëm në të njëzetet e dytë, filloni praktikat tuaja të kujdesit për veten për të ndërtuar vetëvlerësimin tuaj.

Një eklips transformues hënor në Peshore arrin më 25 mars, duke ndriçuar shtëpinë tuaj të nëntë të zgjerimit dhe të të mësuarit. Ndërsa hiqni dorë nga besimet e vjetruara, ju vini në kontakt më të ngushtë të vetëdijshëm me veten tuaj më të lartë. Eksploroni botën përreth jush për të fituar mençuri përmes përvojës së jetuar.

Ditët me fat: 4, 8, 16
Ditët sfiduese: 3, 9, 26

Pisces

Ju e filloni muajin të fuqizuar, Peshq, me diellin në shenjën tuaj që ngroh shtëpinë tuaj të parë të vetvetes dhe manifestimit. Fillon një kapitull i ri emocionues i jetës suaj! Dyert e mundësive po hapen. Ndryshimet pozitive po ndodhin dhe ju po rriteni në një drejtim optimist. Kur Mërkuri hyn në Dashin e patrembur dhe arrin në shtëpinë tuaj të dytë të pasurisë më 9 mars, ju jeni gati të merrni iniciativën për të rritur bollëkun tuaj financiar.

Vetëbesimi rritet gjatë hënës së re të Peshqve në datën e dhjetë dhe ju jep forcën që ju nevojitet për të ëndërruar të mëdha dhe për të vendosur qëllime të larta për veten tuaj. Aftësitë e manifestimit janë në kulmin e të gjitha kohërave. Intuita juaj është e fortë, gjë që ju hap drejt një ndjenje të re të pranimit. Kur Afërdita derdhet në shenjën tuaj të nesërmen, ju jeni veçanërisht magnetik dhe gjeni lehtësinë për të tërhequr atë që dëshironi.

Dielli hyn në Dashin e pavarur më 19 Mars, duke i dhënë energji shtëpisë tuaj të dytë të parave dhe vetëqëndrueshmërisë. Është e lehtë të krijosh prosperitet kur përshtatesh me vlerat e tua dhe ndjek pasionet e tua. Kini parasysh forcën tuaj! Gjeni mënyra se si keni qenë të suksesshëm në të kaluarën dhe përdorni ato si provë që mund ta bëni përsëri. Ju ndiheni të hapur ndaj sfidave që çojnë në zgjerim kur Marsi hyn në shenjën tuaj në datën njëzet e dytë.

Një transformim ndodh gjatë eklipsit të Peshores më 25 mars, duke zgjuar shtëpinë tuaj të tetë të magjisë dhe intimitetit. Rritja vjen përmes lëshimit të versioneve të vjetra të vetes. Eklipsi do t’ju ndihmojë të çmontoni në mënyrë që të mund të rindërtoni në linjë.

Ju jeni në fuqinë tuaj dhe po rriteni. Fat i mirë këtë muaj, Peshqit!

Ditët me fat: 10, 11, 22
Ditët sfiduese: 15, 23, 30