BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Lifestyle

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar

Dashi
Si një individ dashamirës, prirja juaj empatike do t’u sjellë gëzim personave përreth jush. Sot, investimet në pasuri të paluajtshme ka gjasa t’ju sjellin përfitime të konsiderueshme. Mund t’ju lindin mundësi për të marrë pjesë në takime shoqërore, ku do të keni mundësinë të lidheni me individë me ndikim të rëndësishëm. Vitaliteti juaj do të jetë në kulmin e të gjitha kohërave.

Demi
Mirësia juaj e lindur do t’u sjellë gëzim personave që ju rrethojnë. Prania e të dashurit në jetën tuaj ju mbush me një ndjenjë kënaqësie dhe vitaliteti. Përdorni taktin kur diskutoni me kolegët, për të shmangur çdo konflikt të mundshëm. Përdorimi i kohës së lirë në mënyrë efektive siguron që ju të qëndroni në krye të përgjegjësive dhe angazhimeve tuaja të ndryshme.

Binjakët
Marrëdhëniet personale mund të rezultojnë të jenë delikate sot, duke kërkuar një përgjigje të ndjeshme dhe të shpejtë nga ana juaj. Qetësia juaj mendore do t’ju shërbejë mirë gjatë gjithë ditës, duke ju lejuar të përballeni me çdo sfidë që mund të lindë. Megjithatë, jini të kujdesshëm në ndërveprim me të huajt, pasi ata mund të shkaktojnë konflikt me partnerin tuaj.

Gaforrja
Me kalimin e ditës, mund ta gjeni veten përballë sfidave të reja në punë. Për të shmangur stresin e panevojshëm, është e rëndësishme t’u qaseni këtyre situatave me takt dhe diplomaci. Pavarësisht kësaj, stabiliteti juaj financiar do të ruhet dhe çdo shqetësim i mëparshëm do të zgjidhet në këtë drejtim.

Luani
Angazhohuni në aktivitete stimuluese intelektuale, si leximi, për të lehtësuar presionet e trazirave personale. Merrni parasysh pranimin e ndihmës së jashtme financiare në biznes për të përmirësuar perspektivat e ardhshme, por tregoni kujdes për të shmangur ofendimin pa dashje të njerëzve të dashur dhe përpiquni të plotësoni nevojat familjare. Kultivoni paqen e brendshme duke vizituar hapësira natyrore si parqet, buzët e lumenjve ose tempujt.

Virgjëresha
Ndërsa dita zbardh, mund ta gjeni veten të preokupuar me shqetësime personale që kërcënojnë të minojnë qetësinë tuaj. Edhe pse mund të perceptoni mungesë vëmendjeje nga partneri juaj, në fund të ditës do të kuptoni se ata thjesht ishin të zënë duke bërë marrëveshje për përfitimin tuaj. Ekziston mundësia që një prej miqve tuaj t’ju thotë dicka me shumë rëndësi.

Peshorja
Ndërsa dita përparon, do ta gjeni veten duke u ndjerë gjithnjë e më shumë energjik dhe i frymëzuar. Kjo mund të jetë një kohë e favorshme për të ndjekur përpjekjet krijuese ose artistike. Pavarësisht potencialit për konflikte të vogla, ndërveprimet tuaja shoqërore do të jenë përgjithësisht të këndshme dhe harmonike.

Akrepi
Mund të ndiheni pak të stresuar gjatë ditës së sotme. Financiarisht, mund ta gjeni veten në nevojë për ndihmë të jashtme për të përmirësuar perspektivat tuaja të ardhshme në biznes. Në çështjet e zemrës, mund ta gjeni veten duke ndjerë nevojën për afërsi me partnerin tuaj.

Shigjetari
Jini të vetëdijshëm për nevojat e të dashurve tuaj dhe përpiquni të ruani harmoninë dhe ekuilibrin në marrëdhëniet tuaja. Mirëqenia e partnerit mund të jetë një burim shqetësimi, por do të zbuloni se mbështetja dhe kujdesi juaj do t’i sjellë rehati dhe ngushëllim. Ndërsa dita po mbyllet, mund ta gjeni veten duke kërkuar vetminë dhe reflektimin për të gjetur paqen dhe qetësinë e brendshme.

Bricjapi
Sot do të keni shumë nevojë për relaksim. Përpjekjet tuaja të fundit në punë do të japin fryte, pasi shpërblimet e punës suaj të palodhur do të bëhen të dukshme. Për më tepër, aftësitë tuaja komunikuese do të vlerësohen shumë. Sot do të përjetoni lumturinë e të pasurit një partner të dashur dhe mbështetës.

Ujori
Ndarja e gëzimit me të tjerët do t’ju mbushë plot energji. Kjo ditë mund të shënohet nga ndjenja të forta adhurimi dhe dashurie ndaj atyre që konsiderohen të afërt. Përpjekjet në biznes ka gjasa të përmbushen me rezultate të favorshme. Vëmendja ndaj punëve të shtëpisë mund të jetë pjesë e planit për ditën e sotme, duke kulmuar në një mbrëmje emocionuese të përbashkët me partnerin.

Peshqit
Për të ruajtur ekuilibrin, është thelbësore që të kontrolloni emocionet tuaja dhe të largoni çdo shqetësim që mund të pengojë realizimin e rezultateve pozitive. Një ndryshim i papritur në jetën tuaj romantike mund t’ju befasojë. Sot do të gjeni mundësinë për t’u dhënë pas aktiviteteve që ju sjellin kënaqësi.