BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Lifestyle

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë parashikojnë yjet

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë parashikojnë

Dashi

Ruajtja e qetësisë në këtë moment nuk do të jetë e lehtë, sidomos nëse e keni gjetur veten të përfshirë në debate që nuk ju interesojnë. Megjithatë, mundohuni të mos tregoheni shumë agresiv në shprehjen e mendimeve tuaj. Kjo ditë do të jetë mjaft e favorshme në sektorin e dashurisë.

Demi


Ky nuk është momenti më produktiv për punën dhe kjo për shkak se do të jeni shumë të hutuar. Mundohuni që në dashuri të mos jeni shumë të ndrojtur, pasi në të kundërt rrezikoni që të humbni një mundësi të mirë për të rindezur ndjenjat.

Binjakët

Do të nisni një rrugëtim profesional shumë interesant, i cili do ju lejojë që të menaxhoni më mirë aftësitë tuaja. Në familje ka disa çështje që kërkojnë zgjidhje, por mos u përfshini shumë në polemika.


Gaforrja

Mos u ndjeni të detyruar që të kënaqni të gjitha pritshmëritë e të tjerëve, sidomos nëse shkojnë kundër parimeve tuaja. Jini më shumë kurajoz! E rëndësishme është që të tregoni se jeni në gjendje që të fitoni betejat tuaja me vendosmëri.

Luani

Kjo ditë këshillon që të mos përfshiheni nga ankthe të kota në vendin e punës. Kjo pasi i keni të gjitha kapacitetet për të kaluar çdo të papritur që do ju dalë përpara me sukses. Mundohuni që në dashuri të jeni më të kuptueshëm.

Virgjëresha

Do të hapet një fazë e rëndësishme për të eksperimentuar me karrierën tuaj. Mundohuni të jeni sa më kreativ dhe kurajoz dhe kjo gjë do ju lejojë që të përballoni më lehtësisht, të gjitha çështjet që ju trembin.

Peshorja

Kohëve të fundit do të jeni disi të hutuar dhe negativ, ndoshta për shkak të keqkuptimeve të vogla që keni pasur me partnerin/en. Jini sa më të kujdesshëm në menaxhimin e të ardhurave tuaja, para se të investoni.

Akrepi

Kjo e martë do të jetë mjaft e ngjeshur, por ju do të arrini të ndiheni krenarë për veten dhe gjithë sakrificat që keni bërë kohëve të fundit. Këshillohet të rivlerësoni më mirë raportet ndërpersonale.

Shigjetari

Nëse do të përballeni me keqkuptime në dashuri, duhet të jeni ju të parët që të gjeni kurajën dhe të hidhni një hap drejt pajtimit. Kjo gjë vlen, sidomos nëse partnerin/en, e keni lënë pas dore kohëve të fundit.

Bricjapi

Kjo ditë do ju gjejë disi të turbullt dhe në qendër të debateve. Mundohuni të silleni me sa më shumë diplomaci dhe profesionalizëm dhe kështu nuk do të bini në provokimet e të tjerëve. Në dashuri kjo e martë do të jetë e rëndësishme për të rigjetur harmoninë dhe bashkëpunimin.

Ujori

Do të riktheheni të jeni të fortë, të sigurtë në vete dhe kjo sjellje do të jetë e rëndësishme për të shfaqur veten para bashkëpunëtorët tuaj. Në sektorin e punës, pritet që të merrni konfirmime.

Peshqit

Mundohuni që të kujdeseni më shumë për shëndetin tuaj, pasi kjo ditë mund të mos jetë më e mira. Mund të përballeni me keqkuptime të vogla, të cilat duhen menaxhuar me shumë kujdes. Në punë, duhet të tregoheni më të vendosur