BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Lifestyle

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë parashikojnë yjet për ju

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë parashikojnë

Dashi

Ju mund të mendoni se keni humbur avantazhin tuaj në botën e karrierës sot. Mos i ngrini duart plotësisht. Kjo ndjenjë është vetëm e përkohshme. Mos harroni se për të qenë të suksesshëm në botën e biznesit.

Demi

Dashuria është mjaft intensive sot në një mënyrë veçanërisht tokësore. Hidhni një sy situatës suaj të përbashkët financiare, si dhe ndjenjave tuaja më të thella emocionale për njëri-tjetrin. Është e mundur që mund t’ju duhet të diskutoni për çështje që do të kenë pasoja mjaft të fuqishme në jetën tuaj.

Binjaket

Përpjekja për të lehtësuar një situatë të vështirë nuk do të jetë e lehtë sot. Njerëz të tjerë janë më të ngatërruar emocionalisht se zakonisht. Bashkëpunëtorët do tju kapin pa asnjë njoftim. Ecni lehtë dhe përpiquni të qëndroni larg telasheve.


Gaforrja

Etika juaj e punës është veçanërisht e fortë sot, ndaj përdoreni atë. Ju keni qëndrueshmërinë për të punuar me orë të gjata. Punoni jashtë orarit nëse mundeni. Shpërblimet do të jenë të shumta dhe sigurisht që do të fitojë pikë të mëdha me personat përgjegjës.

Luani

Komunikimi me të tjerët mund të jetë mjaft i turbullt sot. Do të thoni diçka dhe njerëzit mund t’ju pyesin sikur po flisni në një gjuhë krejtësisht tjetër. Ju mund t’ju duhet t’i shqiptoni qartë gjërat dy ose tre herë përpara se mesazhi të përhapet.

Virgjëresha

Nëse keni diçka për të thënë, atëherë thojeni. Mos kini frikë ta thoni atë në një mënyrë krijuese, fantastike. Nëse keni një prezantim virtual për të bërë sot, mos ngurroni të përdorni shumë metafora dhe shembuj. Kjo qasje do të fitojë pikë të mëdha.

Peshorja

Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, kjo është një ditë e mirë për të dalë dhe për të bërë disa kërkime. Bëni punën e detektivit që duhet bërë për të gjetur mundësinë e saktë që kërkoni. Këmbëngulja do të shpërblehet në këtë ditë.

Akrepi

Flluska do të shpërthejë sot dhe ju mund të ktheheni në shesh me një projekt ose qëllim që është i rëndësishëm për ju. Me pak fjalë, një ide jorealiste në të cilën keni besuar takohet me realitetin dhe situata nuk duket e mirë.

Shigjetari

Përdor imagjinatën tende. Sa më kreativ të jeni, aq më mirë. Idetë tuaja mund të duken mjaft te papërshtatshme, por kjo nuk do të thotë se ato nuk kanë asnjë meritë. Qasja juaj inovative ndaj një problemi të vjetër ka të ngjarë t’ju shtyjë milje përpara konkurrencës.

Bricjapi

Nëse nuk po e bëni punën tuaj me pasion, atëherë pse ta bëni atë? Sot është një nga ato ditë në të cilat duhet të ndiheni të frymëzuar për të punuar më shumë se zakonisht. Nëse nuk jeni, atëherë ndoshta duhet të mendoni të gjeni një punë të re. Lumturia juaj varet nga kjo.

Ujori

Problemet e parave ka të ngjarë të jenë në ballë të mendjes suaj. Koha e krizës ka ardhur më shpejt nga sa kishit shpresuar, dhe numrat thjesht nuk po shtohen në favorin tuaj. Tani është koha për të prioritizuar seriozisht nevojat tuaja dhe për të krijuar një buxhet realist.

Peshqit

Shumica e njerëzve me të cilët komunikoni profesionalisht do të jenë në një avantazh emocional sot, kështu që jini të kujdesshëm. Gjeni tokë të fortë dhe ecni në të. Produktiviteti juaj varet shumë nga aftësia juaj për të qëndruar emocionalisht të qëndrueshëm. Do të jetë më e vështirë nga sa mendoni, por mos u dorëzo.