BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Lifestyle

Horoskopi për ditën e sotme sipas Paolo Fox, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi për ditën e sotme sipas Paolo Fox, ja çfarë

Dashi

Të kesh Hënën së bashku me Marsin, Diellin dhe Mërkurin në aspektin e vlefshëm përfaqëson një avantazh të madh për të lindurit në shenjën e Dashit, të cilët tani do të kenë mbretërinë e lirë për të kryer projektet e tyre të punës në paqe.  Disa probleme mbeten ende, sidomos të natyrës sentimentale.

Demi

Në maj 2024 do të keni Jupiterin në shenjën tuaj, vetëm atëherë shumë çështje të pazgjidhura do të gjejnë një zgjidhje përfundimtare. Deri atëherë do të detyroheni të luftoni pak për të gjetur njëfarë stabiliteti edhe në nivelin emocional.  Në fund të vitit do të keni edhe ide më të qarta se çfarë të bëni në dashuri. 

Binjakët

Nëse java e kaluar u karakterizua me shumë tension, edhe java aktuale nisi me shumë dyshime. Nuk është e lehtë të kuptosh se në cilën rrugë dëshiron të shkosh në këtë moment.  Kjo është koha e duhur për të bërë një ndryshim në jetën tuaj jo vetëm nga pikëpamja profesionale. 


Gaforrja

Ajo që mungon tani është gjendja juaj fizike. Jeni shumë të lodhur. Do t'ju duhet të kaloni një periudhë reflektimi, ndoshta duke u përpjekur të pushoni më shumë. Në dashuri nuk është koha për të marrë vendime të rëndësishme.

Luani

Shpesh keni tendencë të dëshironi të jeni protagonistë duke e vënë veten kundër gjithçkaje dhe të gjithëve. Në këtë mënyrë ju nuk bëni gjë tjetër veçse krijoni armiq të rinj ose rrezikoni të dukeni arrogantë dhe mendjemadh. Kjo është një kohë e mirë edhe për ju.

Virgjëresha

Shumë prej jush do të mbërrijnë në fund të mbrëmjes të rraskapitur për shkak të shumë angazhimeve. Ndoshta duhet të mësoni se si të thoni jo në mënyrë që të mos mbingarkoni veten me angazhime.  Dhjetori do të shënojë një fazë rikuperimi në dashuri falë mbështetjes së Venusit. 

Peshorja

Nuk ka kuptim të merrni vendime drastike sidomos kur bëhet fjalë për dashurinë.  Mbështetja e Saturnit do t'ju bëjë të planifikoni diçka të rëndësishme, veçanërisht për çiftet e reja. Do të ketë kushte për të planifikuar një martesë apo një bashkëjetesë të ardhshme. 

Akrepi

Dashuria do të buzëqeshë sërish edhe për ata çifte që janë ndarë gjatë verës ose kanë pasur momente të shpeshta tensioni. Tani janë të gjitha kushtet astrologjike për të përjetuar një fazë qetësie dhe harmonie me partnerin. Duhet të përpiqeni të kujdeseni më shumë për pamjen tuaj fizike. 

Shigjetari

Mënyra juaj e të bërit të gjërave dhe qëndrimi juaj për të qenë fitues të vërtetë mund të irritojë dhe ngjall zili nga ana e të tjerëve. Shpesh do t'ju duhet të sfidoni, qoftë edhe pa dashje, ata njerëz që përpiqen t'ju pengojnë vetëm sepse nuk mund të tolerojnë talentin ose aftësitë tuaja të mëdha. 

Bricjapi

Dikush mund të përpiqet të keqinterpretojë qëllimet tuaja dhe kështu të përfundojë në përplasje me planet tuaja. Në këtë fazë ju jeni shumë të zemëruar dhe nuk mund t'i toleroni ata njerëz që nga paaftësia ose besimi i keq përpiqen të vënë në dyshim planet tuaja. 

Ujori

Nëse është e vërtetë që fillimi i nëntorit ishte mjaft i ndërlikuar për ju, pjesa e fundit e nëntorit dhe muaji dhjetor sigurisht që do të jenë shumë më qetësuese nga shumë këndvështrime. Nëse jeni të mërzitur sepse pak ose asgjë nuk ndodh në jetën tuaj, ndoshta ka ardhur koha të ndryshoni diçka.

Peshqit

Në këtë moment mund të ndodhë që të debatoni shumë me dikë që nuk i ndan idetë tuaja.  Ndonjëherë ju duhet të kuptoni realitetin dhe ta pranoni atë ashtu siç është, përndryshe thjesht përfundoni duke humbur kohë ose duke krijuar iluzione të kota.