BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Lifestyle

I keni ditur? Këto janë 5 gjërat që nuk duhet t'ia thuash kurrë partnerit

I keni ditur? Këto janë 5 gjërat që nuk duhet t'ia

Sinqeriteti dhe komunikimi janë çelës për një marrdhënie të shëndetshme në çift. Megjithatë ka disa gjëra të cilat është më mirë t’i mbani për vete sesa t’ia thoni partnerit.

1. Mbylle gojën!

Në fakt, fjala “mbylle”, nuk i duhet thënë askujt, por aq më pak partnerit, pasi kjo tregon se nuk po e respektoni atë. Ndaj është mirë ta evitoni.

2. Ti më kujton ish të dashurin

Ky është një mega gabim. Ju nuk duhet të flisni për ish-partnerin, sepse kjo do ta largonte partnerin tuaj aktual. Mos bëni krahasime sepse kjo do ta bëjë të ndihet shumë keq partnerin tuaj.

3. Kam kontrolluar ish të dashurën tënde në rrjetet sociale

Kjo të bën të pasigurt dhe natyrisht i lë një përshtypje jo aq pozitive partnerit. Ndaj disa gjëra është më mirë t’i mbani për vete(e kuptuat mesazhin vajza).

4. E urrej shokun tënd të ngushtë

Shoqëria është shumë e rëndësishme dhe kjo vlen edhe për partnerin tënd. Shiku i tij i ngushtë mund të ketë qenë aty për të, në momentet kur ka patur më shumë nevojë. Mos e detyroni të zgjedhë, mund edhe të humbisni.

Djemtë kanë një lidhje të ngushtë me nënat dhe kjo është e qartë.Mos ia vini në dukje këtë gjë partnerit, dhe natyrisht as mos i thoni se nëna e tij e ka gabim në ato që thotë.