BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Lifestyle

Ja cilat janë shenjat më të disiplinuara të horoskopit

Ja cilat janë shenjat më të disiplinuara të horoskopit

Këto shenja janë të ndërgjegjshme për veprimet e tyre dhe nuk marrin kurrë vendime impulsive. Për më tepër, pasi ata zgjedhin një rrugë, ata praktikojnë një vetëkontroll në baza të rregullta që ndihmon në përmbushjen e qëllimeve dhe objektivave të tyre.

Dashi

Dashi nuk dëshiron të ndërpresë jetën me metoda provash dhe gabimesh dhe për këtë arsye ata zgjedhin rrugën e provuar dhe të qetë. Ata do të bëjnë saktësisht gjithçka që u është thënë dhe nuk do të shkojnë kurrë në rrugën e gabuar. Në vend të kësaj, ata do të ndjekin këshillat dhe do të kërkojnë përsosmërinë, edhe nëse kjo do të thotë të humbasin gjithçka.

Virgjëresha

Virgjëreshat janë perfeksioniste dhe qenie të vetëdisiplinuara që preferojnë të kryejnë punët e tyre sipas rregulloreve. Edhe pse ligjet janë të ashpra, ato nuk do të lëkunden as pak. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje pëlqejnë gjërat në vendet e tyre të caktuara dhe mund t’ju shtyjnë çdo minutë edhe nëse gjërat më të vogla janë jashtë rendit. Sa herë që jeni me një Virgjëreshë, sigurohuni që të merrni një vendim ose drejtim që i bindet rregullave.

Luani

Luanët njihen si liderët e lindur dhe njerëzit e kësaj shenje të zodiakut duan t’u përmbahen rregullave dhe rregulloreve për të arritur majat. Pavarësisht se sa e vështirë bëhet situata, këta njerëz nuk do të ndryshojnë aspak mendim dhe në vend të kësaj ata sjellin një sërë rregullash të reja në jetën e tyre për t’u përballur me vështirësitë. Njerëzit e lindur në Luan duan të vjedhin vëmendjen dhe për këtë arsye ata zgjodhën një rrugë mjaft të larmishme për të pasur sukses. Ata ndihen të kënaqur dhe të disiplinuar duke e bërë këtë.

Gaforrja

Gaforrja është një tjetër shenjë e zodiakut që i pëlqen të ndjekë rregullat. Njerëzit e lindur në shenjën e Gaforres janë të butë dhe zemërmirë dhe këto qenie mund të inkurajojnë pa mundim të tjerët që të ndjekin rrugën e normave. Pasi të kuptojnë se diçka në jetën e tyre nuk është në rrugën e duhur, këto qenie do të marrin vendime të rrepta dhe do të disiplinohen të gjithë për të zgjidhur gjërat.