BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Lifestyle

Ja cilat janë shenjat më të disiplinuara të horoskopit

Ja cilat janë shenjat më të disiplinuara të horoskopit

Këto shenja janë të ndërgjegjshme për veprimet e tyre dhe nuk marrin kurrë vendime impulsive. Për më tepër, pasi ata zgjedhin një rrugë, ata praktikojnë një vetëkontroll në baza të rregullta që ndihmon në përmbushjen e qëllimeve dhe objektivave të tyre.

Dashi

Dashi nuk dëshiron të ndërpresë jetën me metoda provash dhe gabimesh dhe për këtë arsye ata zgjedhin rrugën e provuar dhe të qetë. Ata do të bëjnë saktësisht gjithçka që u është thënë dhe nuk do të shkojnë kurrë në rrugën e gabuar. Në vend të kësaj, ata do të ndjekin këshillat dhe do të kërkojnë përsosmërinë, edhe nëse kjo do të thotë të humbasin gjithçka.

Virgjëresha

Virgjëreshat janë perfeksioniste dhe qenie të vetëdisiplinuara që preferojnë të kryejnë punët e tyre sipas rregulloreve. Edhe pse ligjet janë të ashpra, ato nuk do të lëkunden as pak. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje pëlqejnë gjërat në vendet e tyre të caktuara dhe mund t’ju shtyjnë çdo minutë edhe nëse gjërat më të vogla janë jashtë rendit. Sa herë që jeni me një Virgjëreshë, sigurohuni që të merrni një vendim ose drejtim që i bindet rregullave.

Luani

Luanët njihen si liderët e lindur dhe njerëzit e kësaj shenje të zodiakut duan t’u përmbahen rregullave dhe rregulloreve për të arritur majat. Pavarësisht se sa e vështirë bëhet situata, këta njerëz nuk do të ndryshojnë aspak mendim dhe në vend të kësaj ata sjellin një sërë rregullash të reja në jetën e tyre për t’u përballur me vështirësitë. Njerëzit e lindur në Luan duan të vjedhin vëmendjen dhe për këtë arsye ata zgjodhën një rrugë mjaft të larmishme për të pasur sukses. Ata ndihen të kënaqur dhe të disiplinuar duke e bërë këtë.

Gaforrja

Gaforrja është një tjetër shenjë e zodiakut që i pëlqen të ndjekë rregullat. Njerëzit e lindur në shenjën e Gaforres janë të butë dhe zemërmirë dhe këto qenie mund të inkurajojnë pa mundim të tjerët që të ndjekin rrugën e normave. Pasi të kuptojnë se diçka në jetën e tyre nuk është në rrugën e duhur, këto qenie do të marrin vendime të rrepta dhe do të disiplinohen të gjithë për të zgjidhur gjërat.