BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Lifestyle

Java e fundit e muajit do të na rikthejë buzëqeshjen, ja çfarë kanë parashikuar yjet për data 24-30 maj

Java e fundit e muajit do të na rikthejë buzëqeshjen, ja

DASHI: Yjet në këtë periudhë do t’ju favorizojnë në projektet tuaja. Vetëm planeti Mars do të bëjë përjashtim, duke ju shkaktuar nervozizëm dhe stres. Bëni kujdes sidomos të premten dhe të shtunën, sepse gjatë këtyre ditëve edhe Hënën do ta keni kundër dhe mund t’ju dalin të papritura. Ditët me fat do të jenë e mërkura, e enjtja dhe e diela.

DEMI: E hëna dhe e marta nuk do të jenë ditë të mbara, pasi Hëna do të jetë vendosur në pozicion të pafavorshëm. Pikërisht atëherë diçka mund të shkojë keq. Mos e humbni toruan, sepse shumë shpejt gjithçka do të zgjidhet. Më datë 28 dhe 29 maj, falë Hënës në pozicion të favorshëm, do të përjetoni emocione të bukura dhe do të keni shumë fat në dashuri.

BINJAKËT: Me Mërkurin në shenjë dhuntitë tuaja do të dalin edhe më në pah. Do të jeni shpirti i festës dhe gjithmonë të gatshëm për të nisur bashkëpunime të reja. Venusi në shenjë ju bën veçanërisht tërheqës. Me pak fjalë, jeni joshës të vërtetë. Bëni kujdes ama më datë 26 dhe 27, kur diçka mund të mos shkojë ashtu siç e keni parashikuar.

GAFORRJA: Në këtë periudhë ndiheni më energjikë se kurrë. Merita për këtë i takon Marsit në shenjë. Të premten dhe të shtunën Hënën do ta keni kundër dhe me siguri që do të ndiheni nervozë. Fundjava do të jetë e ndërlikuar për sa i përket çështjeve të ndjenjave. Kujdes me mënyrën si shpreheni, pasi mund të thoni diçka për të cilën më vonë të pendoheni.

LUANI: Kjo do të jetë një javë e mbushur me lajme të mira. Mërkuri në pozicion të favorshëm do t’ju ndihmojë më së shumti në aspektin financiar. Sigurisht që me Saturnin dhe Jupiterin kundër do të jetë e vështirë të bëni kthesë të madhe, por pak nga pak do t’i korrni fitoret tuaja. Venusi do t’ju ndihmojë në dashuri, sidomos në datat 26 dhe 27 maj.

VIRGJËRESHA: Në sferën e ndjenjave gjërat nuk po shkojnë ashtu siç keni shpresuar, sepse Venusi në pozicion të pafavorshëm sjell mosmarrëveshje dhe pakënaqësi. Marrëdhënia me partnerin do të jetë e tensionuar, sidomos të mërkurën dhe të enjten, kur edhe Hëna nuk ju ndihmon. Bëni kujdes edhe në aspektin profesional. Ditët me fat të javës janë e hëna dhe e marta.

PESHORJA: Me Venusin dhe Mërkurin në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj, fati do t’ju buzëqeshë edhe këtë javë. Gjithçka do t’ju ecë mbarë si në aspektin personal edhe në atë profesional. Datat 26 dhe 27 maj nuk keni për t’i harruar lehtë. Ndërsa në fundjavë mund të ndiheni në humor të keq, pasi Hënën dhe Marsin do t’i keni kundër.

AKREPI: Java nuk kishte si të fillonte më mirë, tani që po e merrni veten pas një periudhe të vështirë. Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar fat në të gjitha aspektet. Ditën e diel mund të ndiheni nervozë, për shkak të disa situatave të tensionuara me partnerin apo në familje. Në punë pritet që të merrni një lajm të mirë.

SHIGJETARI: Për fat të keq, këtë javë Venusin dhe Mërkurin do t’i keni kundër. Kjo do t’ju shkaktojë probleme si në aspektin personal edhe në atë profesional. Zënkat me partnerin do të jenë në rend të ditës, do të ketë dhe nga ato çifte që do të ndahen, për shkak të pakënaqësive të akumuluara prej kohësh. Ditët me fat do të jenë e mërkura dhe e enjtja.

BRICJAPI: Do të vazhdojë për ju një periudhë stresuese, që zgjat tashmë që prej disa javësh. Patjetër që ju nuk jeni entuziastë për këtë, por mos e përjetoni keq, sepse shumë shpejt situata do të ndryshojë. Në fundjavë Hëna do ta ndriçojë shenjën tuaj. Përfitoni që gjatë atyre ditëve t’i përkushtoheni më shumë partnerit, i cili mund të ndihet disi i lënë pas dore.

UJORI: Në fillim të javës Hëna do të jetë në pozicion të pafavorshëm dhe mund të keni të papritura. Por mos u shqetësoni, sepse të gjithë planetët e tjerë janë radhitur në anën tuaj dhe nuk ka asgjë që nuk mund ta bëni, nëse e dëshironi me të vërtetë. Fati do t’ju ndihmojë veçanërisht në aspektin profesional. E diela do të jetë një ditë shumë e mbarë.

PESHQIT: Sërish do t’ju duhet të përballeni me dy planetë të vendosur në pozicion të pafavorshëm. Mërkuri dhe Venusi do t’i ngadalësojnë projektet tuaja dhe do t’ju shkaktojnë ca telashe më shumë. Për fat do të keni mbështetjen e Hënës dhe të Marsit në pjesën më të madhe të javës. E mërkura dhe e enjtja do të jetë ditë terse.