BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Lifestyle

A jeni në listë/ Jeta e këtyre katër shenjave të horoskopit do ndryshojë rrënjësisht më 27 nëntor me hënën e plotë në Binjak

A jeni në listë/ Jeta e këtyre katër shenjave të

Ende nuk ishim shëruar nga Hëna e Plotë e mëparshme, në tetor, dhe po përballemi me një tjetër fenomen kozmik shumë të rëndësishëm, i cili megjithatë do të na ndihmojë të ndryshojmë jetën tonë për mirë.

Këto janë 4 shenjat më të prekura nga Hëna e Plotë tek Binjakët më 27 nëntor.

Binjakët

Hëna e Plotë në shtëpinë tuaj të parë është një mundësi e shkëlqyer për t’i nisur gjërat nga e para. Kush jeni, çfarë doni të arrini menjëherë dhe në afat të gjatë, çfarë jeni të gatshëm të bëni për të, sa e rëndësishme është gjithçka që keni në mendje dhe ndoshta hezitoni të parashtroni? Gjithçka del në pah, pavarësisht nëse mendoni është koha për një hobi të ri, një aktivitet që do t’ju mbushë me gëzim, përfitoni nga rasti.

Virgjëresha

Hëna e plotë tek Binjakët ndriçon biznesin tuaj dhe mbi të gjitha, gjithçka që dëshironi të bëni dhe nuk keni marrë guximin, kryesisht sepse për ju jeta është shpesh “kuti” dhe nëse nuk dilni plotësisht nga njëra, nuk mund të lëvizni tek tjetra. Kjo mënyrë të menduari lihet mënjanë për disa ditë, optimizmi origjinal kthehet në përditshmërinë tuaj dhe diçka brenda jush bërtet “hajde të gjejmë çfarë po na mungon”. Përgatituni për çdo lloj ndryshimi në punë.

Shigjetari

Është koha më e mirë për të sqaruar nëse dëshira juaj është vërtet e duhura për ju dhe se nuk është thjesht një tjetër pasion. Këto ditë janë për argëtim, gëzim dhe dalje. Ju do t’i bëni të treja, do të ruani vrullin që keni falë Diellit mbi ju dhe, në rast se tashmë jeni në një lidhje, kjo është një mundësi e shkëlqyer për të zhvilluar biseda konstruktive.

Peshqit

Këto janë ditët më të mira për t’u marrë më në fund me shtëpinë dhe familjen tuaj. Ju keni një nevojë shumë të thellë për t’u ulur dhe për të dekoruar hapësirën tuaj, për të bërë ndryshime në paraqitje, për të rifreskuar mjedisin ku jetoni dhe në përgjithësi për të kanalizuar energjinë në sendet dhe dëshirat tuaja. Ju gjithashtu dëshironi të kaloni kohë cilësore me familjen tuaj, veçanërisht nëse keni fëmijë. Kjo Hënë e Plotë do të kompensojë të gjithë kohën dhe mundësitë që keni humbur në muajt e mëparshëm.