BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Lifestyle

Këto 2 elementët që tregojnë se nuk do të ndaheni kurrë nga partneri, pavarësisht viteve

Këto 2 elementët që tregojnë se nuk do të ndaheni

Çdo marrëdhënie që krijojmë fsheh pas saj shumë shpresa se do të jetë ajo që do të zgjasë përgjithmonë. Megjithatë, askush nuk mund të thotë me siguri se çfarë do të sjellë e ardhmja, pasi çdo marrëdhënie është si një organizëm i gjallë dhe ka nevojë për “ujitje” dhe punë nga të dyja palët.

Megjithatë, sipas ekspertëve të marrëdhënieve, janë dy karakteristika që nëse janë të pranishme në një lidhje, mirëmbahen dhe mbrohen, mund t’i sigurojnë çiftit lumturi absolute për shumë e shumë vite.

Përveç të dashuruarve, miqve
E themi lehtësisht, por shumë herë marrëdhënia jonë nuk bazohet në besimin reciprok. Suksesi në një marrëdhënie është që të jeni të dashuruar. Për të qenë në gjendje të flasin hapur për dëshirat e tyre, të diskutojnë shqetësimet e tyre dhe të dëgjojnë njëri-tjetrin pa gjykuar.

Besimi i kombinuar me komunikim të mirë janë dy nga elementët më themelorë të një lidhjeje të fortë.

Thonë se njerëzit “humbin” lidhjen e tyre kur dëgjojnë për t’u përgjigjur dhe jo për të kuptuar. Herën tjetër që partneri juaj dëshiron të flasë me ju për diçka, ndoshta për të shprehur një ankesë, dëgjoni atë dhe përpiquni të kuptoni saktësisht se çfarë po thotë.

Empatia është një virtyt dhe ata që e posedojnë zakonisht krijojnë marrëdhënie të shëndetshme në jetën e tyre. Flisni, dëgjoni dhe përpiquni të kuptoni përpara se të përgjigjeni për të mbrojtur pozicionin tuaj.