BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Lifestyle

Këto janë 4 shenjat më llafazane të horoskopit, fjalët e të cilave ndikojnë tek të tjerët!

Këto janë 4 shenjat më llafazane të horoskopit, fjalët

Të gjithë njohim një person që mund të flasë me orë të tëra. Që nga dhënia e disa këshillave deri tek nxitja e njerëzve për të bërë diçka – qenie të tilla kanë një ndikim te të tjerët.

Ata i zgjedhin fjalët e tyre me aq zgjuarsi sa të tjerët nuk mund ta kuptojnë nëse thënia e tyre është e përshtatshme apo e papërshtatshme për ta. Personat që flasin shumë mund t’i manipulojnë pa mundim të tjerët për të marrë atë që duan. Frazat e tyre të zgjuara dhe dinake ngjallin interes në bisedë, ndërkohë që trazojnë zemrat dhe mendjet e të tjerëve.

Për t’u ndalur tek astrologjia, këtu është një listë e 4 shenjave më llafazane të zodiakut që kanë shumë ndikim.

1. Binjakët

Binjakët janë mendimtarë të shpejtë dhe spontanë, të cilët kanë aftësinë ta çojnë audiencën e tyre kudo që duan. Ata besojnë në marrjen e komunikimit në ekstreme për të fituar besimin e atij individi. Pasi të përfundojë procesi i tyre i ndërtimit të besimit, ata luajnë pa mundim lojëra mendore dhe përfitojnë nga varësia e të tjerëve.

2. Shigjetari

Duke qenë të njohur si ndikuesit më të butë, njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë të shquar për fjalët e tyre të sheqerosura. Ndonjëherë, ato madje ekzagjerojnë gjërat për t’i bërë njerëzit të bëjnë atë që duan. Shigjetarët janë të pëlqyeshëm ndaj njerëzve dhe nuk hezitojnë kurrë të japin këshilla që vetëm buzëqeshin në fytyrën e njerëzve (pa marrë parasysh sa të dëmshëm janë).

3. Dashi

Personat e kësaj shenjë janë të njohur për bisedat e tyre të drejtpërdrejta dhe të sinqerta. Ata janë lexues të shpejtë të mendjes që japin këshilla që janë mjaft të ngjashme, kështu që njerëzit përfundojnë duke ndjekur rrugën e tyre super shpejt. Personaliteti i tyre i drejtpërdrejtë dhe i vërtetë i bën ata të duken të ndershëm dhe të vërtetë. Prandaj, këta njerëz fjalë për fjalë zhyten thellë në zemrat e të tjerëve.

4. Peshorja

Peshoret kanë tendencë të flasin edhe me të panjohur. Aftësitë e tyre për të lexuar mendjen dhe komunikimi i qetë janë ato që i afrojnë ata me njerëzit. Ata mund t’i bëjnë të tjerët të zbulojnë sekretet e tyre brenda pak minutash bisede.

Disa njerëz janë jashtëzakonisht të zgjuar, zgjedhin fjalë të bukura dhe mund të manipulojnë të tjerët brenda pak minutash. Ata mund të flasin me orë të tëra pandërprerë dhe mund t’ju çojnë nga një temë në tjetrën. Mbajeni mendjen tuaj aktive dhe të vetëdijshme ndërsa flisni me njerëz të tillë.