BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Lifestyle

Kjo shenjë Horoskopi ka fuqinë të parashikojë të ardhmen

Kjo shenjë Horoskopi ka fuqinë të parashikojë të

Planeti i tij dominues është Neptuni dhe është i lidhur edhe me ëndrrat dhe vizionet. Këta njerëz kanë besim dhe shpresë të madhe, duke ndier simpati dhe i ndiejnë mirë vibracionet e të tjerëve. Këta janë Peshqit!

Ata jetojnë në botën e përbërë nga ëndrrat. Dallojnë nga të tjerët për nga fantazia, kreativiteti, intuita dhe shpirti vizionar, por shpesh posedojnë disa aftësi dhe talente të rralla.

Më së miri punojnë në atmosferë të qetë dhe inspiruese, sepse të gjitha ndikimet negative i ndiejnë thellë, kështu që zhurma dhe shamatat mund ta pengojnë procesin kreativ.

Ata shfaqen nëpërmjet ngjyrës, vallëzimit, por shpesh veten nuk dinë ta nxjerrin në pah dhe t’i shfrytëzojnë aftësitë e veta. Gjithmonë u duhet ndihma nga ndonjë tjetër.

Veç Gaforres dhe Akrepit, Peshqit janë gjithashtu shenja uji. Në astrologji, uji është element i ndjenjave. Në atë mënyrë kanë aftësi që të shohin gjëra të papara, të cilat tregojnë gjendjen para se diçka të ndodh.

Si Binjakët, Virgjëreshat dhe Shigjetarët, edhe Peshqit janë me karakter të ndryshueshëm, gjë që do të thotë që lehtë mund t’i impresiononi.

Me Peshqit sundon Neptuni, planeti i cili është i lidhur me magjistarët dhe me tipat e ndryshëm mistikë.

Peshqit, si shenjë e fundit në Zodiak, dëshirojnë të mbrojnë mbetjet e çmueshme të ciklit paraprak për të ardhmen e panjohur e cila i pret. Me një këmbë janë në realitet, me tjetrën në ardhmëri, shpesh kanë vizione se çka do të mund të ndodhë në të ardhmen e afërt.

Ashtu si Peshqit nuk shohin në ujin në të cilin notojnë, të lindurit në këtë shenjë horoskopi shpesh nuk e dinë që janë parashikues. Këtë e mësojnë kur u shfaqen vizione të vogla.

Peshqit mund të ëndërrojnë për gjërat të cilat tregojnë ngjarje të rëndësishme, ndërkaq karakteristika e tyre më e rëndësishme është që lehtë njohin dhe lexojnë “shenjat” përreth tyre.

Për shumicën e njerëzve të lindur në këtë shenjë horoskopi është e rëndësishme qetësia shpirtërore. Shpesh kërkojnë ndihmën e parashikuesve të caktuar për të ikur nga realiteti.

Motoja e tyre është “Ndihem… dhe kryesisht i udhëheq intuita. Në shoqëri të Peshqve mund të zhvilloni intuitën tuaj, fantazinë dhe telepatinë dhe lidhjen me të pavetëdijshmen.