BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Lifestyle

Lloji i kafesë që pini tregon shumë për personalitetin tuaj

Lloji i kafesë që pini tregon shumë për personalitetin tuaj

Të gjithë kemi porositë tona të preferuara për kafe, apo jo? Por a keni ndalur ndonjëherë për të menduar nëse pirja juaj e mëngjesit është më shumë se thjesht një goditje me kafeinë? A pasqyron personalitetin tuaj, veçoritë apo edhe filozofinë tuaj të jetës?

A keni menduar ndonjëherë nëse porosia juaj e kafesë është më shumë se thjesht një zgjedhje e pijeve? A ka ndonjë mesazh të fshehur në kafen tuaj që pasqyron personalitetin tuaj? Epo, mos u çudit më! Mirë se vini në botën e testit të personalitetit të kafesë, ku kafeja juaj e preferuar mund të zbulojë sekretet për brendësinë tuaj.

 


1.Entuziast i Ekspresit


Jeni lloji i personit që hidhet nga shtrati dhe shkon drejt e për atë kafe intensive të ekspresit? Nëse po, ka të ngjarë që të jeni një fitues me energji të lartë. Nëse jeni një adhurues i ekspresit, ju nxirrni një atmosferë të pagabueshme guximi dhe vendosmërie. Jeta juaj është një vorbull veprimi dhe ju jeni vazhdimisht në lëvizje, duke mos humbur asnjë moment të çmuar. Ju jeni lloji i personit që nuk i shmanget sfidave; në fakt, ju lulëzoni me to. Sfidat janë këndi juaj i lojërave, ku ju shfaqni frikën tuaj dhe vendosmërinë tuaj të paepur.

Koha është burimi juaj më i vlefshëm dhe ju përfitoni maksimalisht nga çdo sekondë. Kur porosisni atë filxhan ekspres, nuk është thjesht një zgjedhje pijesh, është një pasqyrim i personalitetit tuaj.

Është ajo goditje shtesë që kërkon të kapërcesh pengesat e ditës, kokë më kokë dhe me besim të palëkundur.


2.Adhuruesi i Kapuçinos

E gjeni veten duke shijuar një kapuçino kremoze, të kompletuar me art shkumë sipër? Nëse po, ndoshta jeni dikush që i pëlqen gjërat më të bukura në jetë. Adhuruesi i kapuçinos, ky je ti, zotëron një vlerësim të lindur për artin dhe estetikën. Bota juaj është ajo ku bukuria zë në qendër të vëmendjes dhe ju gjeni kënaqësi në elegancën e çdo aspekti të jetës, nga arti i ndërlikuar latte në kafenenë tuaj të preferuar deri te përzgjedhja e kujdesshme e dekorit në hapësirën tuaj të jetesës. Por nuk ka të bëjë vetëm me tërheqjen vizuale; ju jeni gjithashtu një shpirt shoqëror. Ju lulëzoni në shoqërinë e miqve dhe të njohurve, gjithmonë të etur për t’u përfshirë në biseda magjepsëse që ndezin kreativitetin dhe zgjerojnë horizontet.

3.Kafe qumësht

Nëse porosia juaj e kafesë anon drejt një latte ngushëlluese, ka të ngjarë të jeni një individ i ekuilibruar dhe i qetë. Ju zotëroni një prirje unike për përzierjen harmonike të jetës, ashtu si kafeja juaj e preferuar. Vlerësimi juaj për kombinimin e ekspresit dhe qumështit të zier në avull pasqyron dëshirën tuaj të thellë për ekuilibër në të gjitha aspektet e jetës. Afrueshmëria është emri juaj i mesëm dhe përshtatshmëria është superfuqia juaj. Ju lundroni me lehtësi nëpër kthesat dhe kthesat e jetës, shpesh duke qenë spiranca e qëndrueshme mes kaosit. Dhurata juaj si dëgjues vlerësohet nga ata përreth jush; njerëzit ju besojnë sepse ju nxjerrin një atmosferë të qetë dhe miqësore. Të qenit në praninë tuaj ndihet si një përqafim ngushëllues dhe zgjedhja juaj e një latte pasqyron ngrohtësinë dhe ekuilibrin që ju sjellni në jetën e atyre që kanë fatin t’ju njohin.

4.Njohës i kafesë së zezë

A e preferoni kafen tuaj të zezë, pa njolla apo shpërqendrime? Urime, ju jeni një entuziast i vërtetë minimalist dhe efikas. Ju mishëroni drejtësinë dhe një qasje jo të pakuptimtë ndaj jetës. Kompleksiteti nuk ju përcakton; në vend të kësaj, ju përqafoni thjeshtësinë me krahë hapur.

Koha dhe energjia janë burimet tuaja më të çmuara, dhe ju jeni vigjilentë për të mos i shpërdoruar ato për gjëra të panevojshme. Zgjedhja juaj e kafesë është një dëshmi e natyrës suaj pragmatike, duke theksuar pastërtinë e bazave të jetës. Ju e gjeni bukurinë në të pazbukuruarit, të pazbukuruarit dhe të drejtpërdrejtë. Nuk është vetëm një preferencë kafeje; është një pasqyrim i aftësisë suaj për të mposhtur zhurmën dhe për të parë elegancën në momentet më të pakomplikuara të jetës.