BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Lifestyle

“Marrin fund hallet për...”/ Meri Shehu zbulon si do shkojë kjo javë për çdo shenjë të horoskopit

“Marrin fund hallet për...”/ Meri Shehu zbulon si do

Astrologia Meri Shehu, e ftuar në emisionin “Rudina” ka treguar përmes yjeve sesi do të shkojë java për çdo shenjë të horoskopit.

Dashi – 2 YJE

Do të jetë një javë e lodhshme duke u marrë vetëm me punën, me punën, me punën. Hëna e re në datën 14 jep një çlirim pune dhe Mërkuri në datën 15 jep një çlirim pune, por ka shumë antagonizëm Dashi pasi Marsi në Peshore vijon me antagonizimin e vet. Dashi ka probleme ekonomike.

Demi – 3 YJE

Demët janë në një pozicion më komod përsa i përket dashurisë, fushës së krijimtarisë. Mund të kemi dhe debate akoma në lidhje me punën dhe madje do të vazhdojnë edhe 2 muaj debatet, por pak a shumë këtë periudhë qetësohen dhe relaksohen në dëshirat e tyre. Atë që duan, e arrijnë, e zotërojnë.

Binjakët – 2 YJE

Çlirohen në datën 14 nga Hëna e re në çështjet familjare, fillojnë një veprimtari, por sikur e fillon nga e para çdo gjë ka lodhjen e vet. Çlirohen dhe nga Mërkuri i kundërt që është dhe planeti i tyre, kështu që shumë plane dhe projekte fillojnë dhe ecin mirë. Në dashuri fillojnë me atë kokëfortësinë e tyre që të zotërojnë dhe bëhen më zotërues. Supozohet se kjo javë të japë lajme pozitive për Binjakët.

Gaforrja-4 YJE

Do të vazhdojë mirë ekonomikisht kësaj jave. I është çliruar Afërdita nga ana e kundërt dhe nuk do t’i japë më këto presionet ekonomike. Të shikojmë Kometën çfarë po bën tani në çështjet ekonomike. Çlirimi i disa projekteve dhe planeve të Gaforreve, Hëna e re dhe Mërkuri që nuk do të jetë më i kundërt, tregon se strategjia e tyre do të jetë më e qartë, më e saktë dhe pa pengesa.

Luani – 2 YJE

Kometa kalon nga Luanët, por këta do të marrin 2 yje. Nuk e di se çfarë lajmesh të rëndësishme presin. Jeta e tyre mund të ndryshojë fuqishëm, mund të ketë filluar të ndryshojë që para 2-3 mujash. Mbase e kanë kuptuar, por do të vazhdojë edhe 2-3 muaj të tjerë në këtë efekte ndryshimesh. Po çliriohen ekonomikisht, por ky çlirim shqoërohet me shpenzime të tepërta, por ka një çlirim deri diku.

Virgjëresha – 5 YJE

Ju duhej një kometë afër tokës që të çlironte disi më shumë energji Virgjëreshe. Kështu që shumë Virgjëresha çlirohen, Hëna e re në shenjën e tyre dhe Mërkuri i kundërt, bën që Virgjëreshat të çlirohen nga pengesat dhe nga disa struktura. Ngelen prapaskenat sërish për Virgjëreshën.

Peshorja – 3 YJE

Marsi në shenjën e tyre është shumë i fuqishëm dhe shumë dominant. Jep veprimtari, por ngelet në prapaskenë puna dhe një veprimtari mbrapa shpine e bashkëpunëtorëve apo e aleatëve. Kujdes shëndetin Virgjëreshët!

Akrepi – 4 YJE

Akrepët çlirohen në jetën sociale dhe emri i tyre merr më shumë famë, veprimtari, njohje dhe rikthime të mira në punë ose largime nga keqkuptimet e mundshme që mund të kenë ndodhur. Por sërish, pas shpine Akrepët kanë Marsin që vijon dhe i godet.

Shigjetari – 3 YJE

Shigjetarët çlirohen në një problematikë pune. Ka një rrëmujë aty, por pas datës 15 çlirohet kjo rrëumjë dhe vijnë përpara plane dhe projekte shumë pozitive dhe në dashuri vijojn të ecin mirë. Madje komunikojnë dhe me jashtë.

Bricjapi – 3 YJE

Bricjapët shenjë e tokës, ecin mirë me çlirimin e Virgjëreshës nga Mërkuri i kundërt dhe Hëna e re në Virgjëreshë ju jep projekte për jashtë, komunikime, hapen punët, puset e rezervat. Në dashuri, fillojnë dhe ecin mirë e madje marrin dhe një pronësi në zotërim.

Ujori – 3 YJE

Janë një nga shenjat që favorizohen më shumë nga kontaktet me jashtë, por u çlirohet ana ekonomike e bllokuar, apo pengesa dhe vonesat në ekonomi dhe shumë Ujorë do ta shijojnë këtë periudhë në dashuri dhe në çift.

Peshqit – 4 YJE

Janë paksa të keqkuptuar dhe vazhdojnë të hutohen me Neptunin, nuk i shikojnë mirë gjërat. Me pak përqëndrim, shumë Peshq do të rrregullojnë disa gabime në këtë periudhë, ose fjalët që kanë thënë apo vendimet e gabuara që kanë marrë. Peshqit fillojnë dhe futen në një projekt pas datës 14-15 gjithmonë.