BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Lifestyle

Më shumë siguri, ja cili është rrjeti social që eliminon shkëmbimin e numrave të celularit

Më shumë siguri, ja cili është rrjeti social që

Signal po lançon emrat e përdoruesve, njoftoi kompania sot. Deri më tani, nevojitej që përdoruesit të shkëmbenin numrat e telefonit për të biseduar në aplikacion.

Tani mund të krijojnë një emër përdoruesi që mund ta përdorin në vend të tij. Emrat e përdoruesve po dalin aktualisht në versionin beta dhe do të jenë të disponueshëm në javët pasardhëse. Signal kërkon ende një numër telefoni kur bëhet regjistrimi në aplikacion.

Duke i lejuar përdoruesit që t'i mbajnë privatë numrat e tyre të telefonit, Signal po mbyll një boshllëk për qasjen e hakerave në mesazhet e viktimës. Aplikacioni dallohet për masat e tij të forta të privatësisë dhe sigurisë.

Emrat e përdoruesve në Signal nuk funksionojnë si emrat e përdoruesve në platformat e mediave sociale, thotë kompania. Ato janë thjesht një mënyrë e shpejtë që të lidheni me dikë pa pasur nevojë për numrin e celularit.

Nëse krijoni një emër përdoruesi, emri i profilit tuaj do të vazhdojë të shfaqet siç e keni vendosur dhe jo emrin e përdoruesit. Njerëzit të cilëve u dërgoni mesazh në aplikacion gjithashtu nuk mund ta shohin ose të gjejnë emrin e përdoruesit nëse nuk e keni ndarë me ta. Nëse dikush dëshiron të flasë me ju në aplikacion, ai do të duhet të dijë emrin tuaj të saktë të përdoruesit sepse Signal nuk do të rekomandojë sugjerime. Gjithashtu mund të gjeneroni një kod QR që do i drejtojë njerëzit te profili juaj.

Pasi të krijoni një emër përdoruesi, numri i telefonit nuk do të jetë më i dukshëm në Signal për ata që përdorin versionin e fundit të aplikacionit nëse nuk e ka të ruajtur tashmë në kontaktet e tij. Kur u dërgoni mesazh njerëzve drejtpërdrejt ose në biseda në grup, numri juaj i telefonit nuk do të shfaqet, pasi përdoruesit do të shohin vetëm emrin dhe imazhin e profilit tuaj.

Megjithatë, nëse ende dëshironi që njerëzit të shohin numrin tuaj të telefonit kur u dërgoni mesazhe, mund ta ndryshoni te Settings.