BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Lifestyle

Mërkuri në Peshqit/ A bëni pjesë në list? Këto janë tre shenja do të largojnë stresin e përditshmërisë

Mërkuri në Peshqit/ A bëni pjesë në list? Këto

Më 23 të muajit, Mërkuri kalon në Peshqit, duke ndikuar ndjeshëm në jetën e përditshme të disa shenjave. Gjithçka që ka të bëjë me Mërkurin, si komunikimi, kontaktet, udhëtimet, njohuritë dhe informacionet, çështjet burokratike, blerjet, marrëdhëniet familjare, rutina e punës mund të ndryshojnë ose mund të ketë incidente që do të kenë një ndikim të fortë në vendime dhe veprime.

Nëse i përkisni një prej tre shenjave të përmendura më poshtë ose dijeni se do të prekeni mjaft nga Mërkuri te Peshqit, deri në 3/10.

BRICJAPI

Mërkuri kalon në shtëpinë tuaj të tretë diellore dhe jeta e përditshme do të bëhet më e qetë për sa kohë që koha nuk do t’ju “varet” mbi kokë, për të nisur çështjet, ndërkohë që do të mendoni dhe do të silleni me fleksibilitet më të madh. Do të keni përshtatshmëri, do të jeni modest, por kjo nuk do të thotë që gjërat do t’i lini rastësisë. Gjithsesi, nëse i përkisni dhjetëditëshit të parë, në datën 28, kur sundimtari juaj Saturni do të bëjë një takim me Merkurin, ju do të rregulloni mendimet tuaja, do t’i drejtoni gjërat, do të mbyllni detyrimet.

GAFORRJA

Ju e mirëpritni Merkurin në shtëpinë tuaj të 9-të, gjë që të paktën ju që jeni në dhjetëditëshin e parë duhet të jeni të lumtur, pasi në këtë pozicion do t’ju ndihmojë dhe me intuitën tuaj si udhërrëfyes do të merrni rezultatet e dëshiruara. Në fakt, lidhja e tij me Saturnin, në datën 28, do t’ju bëjë më specifik dhe më të fokusuar në studime apo çështje të përditshme, do t’ju drejtojë ose do t’ju sjellë në kontakt me njerëz që janë ekspertë, me trajnime ose që mund t’ju ndihmojnë, mbështesin ndjeshëm idetë ose sugjerimet tuaja ose ju referojnë të tjerëve që e dinë shumë mirë se çfarë ju intereson.

PESHORJA

E treta në listë jeni ju, që prekeni kryesisht nga rutina juaj e punës dhe kolegët apo marrëdhëniet zyrtare. Nëse i përkisni dhjetëditëshit të parë, puna juaj duket se është e qetë, ndërsa në datën 28 ??ka mundësi që të justifikoheni nga zgjedhja apo qëndrimi juaj. Gjithashtu është e mundur të hyni në një program ushqimor, të përshtatur me të dhënat tuaja, të filloni një trajtim alternativ dhe në përgjithësi të hyni në një fazë rindërtimi fizik dhe mendor.