BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Lifestyle

"Mos ndërmerrni rrugë të shkurtra, pasi çdo përpjekje...", ja çfarë kanë surprizuar shenjat e horoskopit për sot

"Mos ndërmerrni rrugë të shkurtra, pasi çdo

Dashi
Qëndroni të përqendruar në detyrat që keni në dorë në vend që të humbisni në një ëndërr. Me shumë mundësi, nuk do ta keni të vështirë të qëndroni në rrugën e duhur sot – në fakt, ju keni potencialin për të bërë shumë. Ju jeni në gjendje të arrini më shumë sesa mendoni.


Demi
Projekti për të cilin po punoni aktualisht ka marrë një kthesë që nuk e keni parashikuar. Mendoni dhe shikoni se kjo rrugë e re është në të vërtetë për më të mirën. Aspekti sentimental parashikohet të jetë në formën e duhur.

Binjaket
Niveli juaj i produktivitetit do të rritet në qiell sot – duke ju befasuar edhe ju. Sekreti i suksesit tuaj është të mos shpërqendroheni nga emailet qesharake, mediat sociale ose tekstet e miqve. Mos lejoni që biseda e pafajshme të kthehet në shpërqendrime dy-orëshe nga puna juaj.

Gaforrja
Shpërblimet do të derdhen sot në përgjigje të punës së palodhur që keni bërë. Përfitimet financiare janë afër, ndaj mos kini frikë të rriteni dhe të kërkoni atë që dini se keni fituar me të drejtë. Më shumë nga sa mund të mendoni se do t’ju vijnë.

Luani
Merrni kohë për të stabilizuar veten në vend që të hidheni në mënyrë të rastësishme nga një projekt në tjetrin. Sot do të jeni shumë më produktivë në punë kur të ngadalësoni ritmin dhe të organizoheni. Ndihma do të vijë nga të gjitha këndvështrimet kur ta bëni këtë.


Virgjeresha
Dikush me të cilin punoni po ju pengon në një farë mënyre. Ndoshta ai ose ajo po ju fsheh me qëllim informacionin. Afrojuni këtij personi me qetësi dhe ndershmëri për të nxjerrë të vërtetën në tavolinë. Në fund të fundit, kjo do t’ju ndihmojë të dyve.

Peshorja

Mundohuni të mos lejoni që një qëndrim negativ të zvarritet në punën tuaj. Mund të jeni të mërzitur nga ritmi i ngadaltë me të cilin gjërat po ecin për ju, por mos u shqetësoni. Gjërat e mira kërkojnë kohë. Arritja e qëllimeve tuaja të karrierës është një proces i gjatë, jo një arritje brenda natës.

Akrepi
Ju jeni në një pozicion fantastik për të bërë lëvizjen tuaj të ardhshme të rëndësishme në karrierë. Mbani në mend se në këtë kohë, marrëdhëniet tuaja ndërpersonale me të tjerët janë një pjesë kyçe e suksesit tuaj. Mos e humbisni këtë si një nga pikat tuaja kryesore të forta.

Shigjetari
Mos ndërmerr asnjë rrugë të shkurtër sot, sepse çdo përpjekje do të kthehet vetëm në kundërthënie. Në vend që të përfshiheni në konkurrencë, do të përfundoni duke rënë me një duzinë hapash prapa. Bëni gjërat sipas planit dhe do të bëni përparime të mëdha në punën tuaj sot.

Bricjapi
Dikush me të cilin punoni është tepër kritik ndaj punës suaj sot, por mos e shihni këtë si një gjë negative. Kuptoni se ky person po përpiqet vetëm t’ju ndihmojë. Komentet e tij ose të saj në fakt po nxisin suksesin tuaj, prandaj sigurohuni që ta pranoni këtë kritikë.

Ujori
Jeni gati për të ecur përpara në punën tuaj aktuale, por duket se njerëzit rreth jush po ju pengojnë në një farë mënyre. Ndoshta ju jeni në një ekip me të tjerët që thjesht nuk punojnë në të njëjtën mënyrë si ju. Mos hezitoni të kërkoni një transferim.

Peshqit
Marrëdhëniet e mira me të tjerët janë një katalizator për suksesin tuaj në vendin e punës. Mos e nënvlerësoni dhënien e një komplimenti të vërtetë një kolegu. Ky person mund të bëjë një favor për ju më vonë, i cili përfundimisht do të çojë në suksesin tuaj.