BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Lifestyle

Mund ta gjeni veten duke shkelur në ujëra të pasigurta, ndaj bëni kujdes, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju sot

Mund ta gjeni veten duke shkelur në ujëra të pasigurta, ndaj

Dashi

Sot, vendimet nga e kaluara mund të duken si stuhi, duke sjellë zhgënjim dhe turbulenca mendore. Mund ta gjeni veten duke u bërë ndërmjetës në një mosmarrëveshje familjare. Dëgjoni me vëmendje të gjitha anët. Një i njohur i vjetër mund t’iu trokasë në derë.

Demi

Kjo ditë do të sjellë një diskutim harmonik me partnerin tuaj, ndërsa të dy mendoni për të ardhmen tuaj financiare, duke hartuar një plan për prosperitet dhe stabilitet. Një akt i thjeshtë dashurie, si një këngë apo një poezi romantike, mund të jetë gjithçka që nevojitet për të qetësuar zemrën e partnerit tuaj dhe për të rivendosur ekuilibrin. Në këto kohë të trazuara, është shumë e lehtë të konsumohesh nga pesha e problemeve. Megjithatë, kjo ditë paraqet një mundësi për t’u fokusuar në atë që ka vërtet rëndësi për ju.

Binjakët

Një miqësi mund të lulëzojë në diçka më të thellë, një romancë ndryshe nga të tjerat. Në shoqërinë e miqve të mirë, do të gjeni ngushëllim dhe rehati, në të qeshura dhe në biseda. Megjithatë, mos harroni, gjatë qëndrimit tuaj, rëndësinë e detyrës dhe përgjegjësisë.

Gaforrja

Në këtë jetë, ne shpesh përballemi me sfida që kërcënojnë të na pushtojnë, por nuk duhet të harrojmë fuqinë që mbajmë brenda nesh. Ankthet tuaja së shpejti do të jenë vetëm një kujtim i largët. Jini të guximshëm dhe merrni komandën e jetës tuaj.

Luani

Durimi, është çelësi për të zhbllokuar dyert e suksesit. Kujdes nga ata që e kanë zakon të marrin hua, sepse do t’ju çojnë në rrugën e borxhit dhe të dëshpërimit. I dashuri juaj do të bëjë gjithçka për të sjellë një buzëqeshje në fytyrën tuaj.

Virgjëresha

Miqtë tuaj do të qëndrojnë pranë jush si lisi i palëkundur, duke ofruar mbështetjen e tyre të palëkundur në këto kohë të vështira. Kujdes, sepse të vepruarit në mënyrë impulsive për çështjet e zemrës mund të çojë në ujëra të trazuar. Mos u ndikoni nga thashethemet, sepse thjesht do t’iu prishin humorin”

Peshorja

Mblidhni miqtë dhe familjen për një mbrëmje të këndshme dhe shijoni kënaqësitë e romancës. Kini kujdes nga pasojat e neglizhencës së punës, pasi eprori juaj mund të zemërohet nga mospërfundimi i detyrave të caktuara. Partneri juaj, pa qëllim, mund të krijojë diçka të paharrueshme.

Akrepi

Duke bërë përmirësime në pamjen tuaj mund të korrni një mori përfitimesh pozitive. Filloni të kurseni për ditët e vështira. Kjo ditë premton të jetë me fat në çështjet e zemrës. I dashuri juaj do t’ju befasojë duke përmbushur një dëshirë të kahershme, duke ju mbushur zemrën me gëzim dhe sytë tuaj me lot mirënjohjeje.

Shigjetari

Ushqeni mirëqenien tuaj shpirtërore dhe fizike dhe ruani veten nga çdo grackë financiare. Është koha për t’u çliruar nga rutina juaj e zakonshme dhe për të kërkuar ngushëllim me shoqëri të mirë. Romanca sigurisht që do të shtojë emocionet e bukura në jetën tuaj.

Bricjapi

Largoni frikën, pasi po pengoni shprehjen e plotë të potencialit tuaj të vërtetë. Bëni kujdes nga marrëveshjet e dyshimta financiare dhe sipërmarrjet e përbashkëta, sepse ato nuk janë rruga drejt prosperitetit. Në vend të kësaj, merrni zemër nga lajmet e mira që mund të vijnë nga një mik i dashur ose një anëtar i familjes.

Ujori

Kujdes, sepse sot mund ta gjeni veten duke shkelur në ujëra të pasigurta. Një keqkomunikim i thjeshtë me një mik të dashur mund të çojë në një reagim të stuhishëm. Dita e sotme mund të mos sjellë ndonjë gjest madhështor romantik, por mos u dëshpëroni! Jini të vëmendshëm ndaj shpenzimeve tuaja dhe shmangni mosmarrëveshjet me partnerin.

Peshqit

Thuhet se “veprimet flasin më shumë se fjalët” dhe kur bëhet fjalë për menaxhimin e emocioneve në shtëpi, kjo nuk mund të jetë më e vërtetë. Shmangni transformimin e çështjeve të parëndësishme në stuhi të furishme, pasi kjo jo vetëm që do të shqetësojë të dashurit tuaj, por gjithashtu do të çojë në një ngërç të pakapërcyeshëm.