BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Lifestyle

Ndryshe nga një vit më parë! 3 shenjat e Horoskopit që do të kenë dimrin më të bukur në jetën e tyre

Ndryshe nga një vit më parë! 3 shenjat e Horoskopit që do

Na ndajnë vetëm disa ditë nga dimri dhe surpriza të shumta na presin. Sipas astrologëve, kjo stinë do të ketë shumë ndryshime për disa nga shenjat e Horoskopit. Edhe pse ata nuk i dëshirojnë shumë, duket se fati do t’i ndriçojë në aspektin pozitiv.

Më poshtë, ju tregojmë tre shenjat e Horoskopit që do të kenë dimrin më të bukur në jetën e tyre:

Për pjesëtarët e kësaj shenje po vjen një periudhë dramatike dhe duhet të reagojnë tani, edhe pse janë të vetëdijshëm se nuk janë adhurues të ndryshimeve. Është koha që ata të mendojnë për të kaluarën dhe çfarë mësuan prej saj, çfarë i ndryshoi. Do të hapë perspektiva të reja për jetën dhe botën përreth tyre dhe do t’u mundësojë atyre të zgjedhin më të mirën për veten e tyre në të ardhmen e afërt.

Demat do të përjetojnë ndryshimet më pozitive në karrierë këtë dimër, por përmes përvojave pozitive të biznesit do të takojnë njerëz të mrekullueshëm dhe do të krijojnë miqësi cilësore. Gjithashtu, dimri u sjell atyre emocione në frontin e dashurisë, më shumë optimizëm dhe dinamizëm. Demi që është i zënë do të ketë më shumë mirëkuptim dhe mbështetje nga partneri i tyre dhe do ta vlerësojë shumë.

Astrologët parashikojnë një periudhë magjike për pjesëtarët e kësaj shenje. Ndryshe nga viti i kaluar, plot turbullira dhe grindje, ky vit do të sjellë paqe dhe harmoni. Pikërisht kur të ngrini duart lart, në punë do merreni seriozisht.

Këtë vit do të jeni më të fokusuar tek e ardhmja, pavarësisht se jeni mësuar të jetoni momentin. Pamja e së ardhmes së afërt do t’ju bëjë të lumtur dhe do të kuptoni se mund të zbatoni çdo plan që keni lënë pas dore vitet e mëparshme. Ai do të lidhet në mënyrë cilësore me njerëzit dhe do të shijojë në maksimum praninë e njerëzve të dashur.

Të lindurit e shenjës së Peshqve dëshirojnë gjithmonë harmoninë dhe romancën dhe këtë dimër presin shumë dashuri dhe flutura në stomak. Shumë pjesëtarë të kësaj shenje do të bien në dashuri këtë dimër. Më në fund do të gjejnë një partner që i përshtatet plotësisht dhe mund t’i shoqërojë. Energjia pozitive do t’i ndjekë, ndaj nuk do fokusohen vetëm tek vetja, por do dëgjojnë edhe nevojat e partnerëve.

Aspektet pozitive të jetës së dashurisë do të reflektohen në të tjera më të mira. Këtë dimër do të jeni ju që dominoni në çdo kuptim.