BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Lifestyle

"Një shkëndijë mund të shkaktojë një top zjarri shpërthyes", sot shenjat e zodiakut iu tregojnë se ndaj kujt duhet të tregoheni mjaft të kujdesshëm

"Një shkëndijë mund të shkaktojë një top

Dashi
Sot mund të hasni në një kundërshtim të madh. Pjesa më frustruese në lidhje me këtë është se edhe njerëzit të cilëve u drejtoheni për ndihmë do ta shndërrojnë situatën në një rrëmujë edhe më të madhe. Në vend që të gjeni lehtësim, mund të gjeni më shumë keqkuptime.


Demi
Jeni duke u bërë shumë më perceptues. Në të njëjtën kohë, psikika dhe njohja juaj e pavetëdijshme janë gjithashtu më të mprehta. Ju mund të zbuloni se dini më shumë për mënyrën se si ndihet dikush sesa ai person. Kjo lloj perspektive po ju bën të dëshironi të ndërmerrni veprime agresive.

Binjaket
Ka të ngjarë të veproni me shumë shpejtësi. Do të dini menjëherë se çfarë të bëni në një situatë, veçanërisht në një krizë. Ka të ngjarë të mendoni me shpejtësi maksimale dhe të lëvizni me efikasitet dhe guxim. Ju duhet të ndiheni të fortë duke ditur se ka një sistem të mrekullueshëm mbështetjeje.

Gaforrja
Nëse dikush përpiqet të të kritikojë mos ki frikë të mbrohesh. Njerëzit e tjerë nuk do të kenë frikë të thonë mendimet e tyre, dhe as ju nuk duhet të keni frikë. Jini të sinqertë për mënyrën se si ndiheni dhe shpjegoni deklaratat tuaja në vend që të jeni thjesht të prerë.

Luani
Bashkohuni me njerëzit duke ofruar mbështetjen tuaj në vend që ta kërkoni atë. Jepni më shumë nga vetja dhe do të zbuloni se në planin afatgjatë do të merrni shumë më tepër sesa do të kishit kërkuar ndonjëherë. Jini bujarë me njerëzit përreth jush.

Virgjeresha
Një shkëndijë mund të shkaktojë një top zjarri shpërthyes. Ka një sasi të madhe energjie potenciale për ditën që pret të lëshohet. Dije se ku po futesh përpara se të ndezësh atë shkrepëse. Efektet e veprimeve tuaja do të krijojnë shumë valë.

Peshorja
Kjo është me të vërtetë një ditë e fillimeve të reja, Ju mund të filloni një cikël të ri emocionesh dhe mirëkuptimi që mund t’ju ndihmojnë të zhvilloni cilësinë dhe thellësinë e marrëdhënieve tuaja. Vini re se të gjitha nivelet e marrëdhënieve tuaja do të ndikohen në një farë mënyre.

Akrepi
Mos u ndalni në projekte dhe rutina të vjetra bazuar në situata që kanë skaduar prej kohësh. Vini re ndryshimet që kanë ndodhur rreth jush dhe rregulloni planet tuaja. Kjo është një kohë e mirë për të shqyrtuar me ndershmëri situatën tuaj.

Shigjetari
Ju jeni të prirur të ndiheni më të fortë brenda, duke ju ndihmuar të lidhni anët e brendshme dhe të jashtme të personalitetit tuaj. Momenti juaj është i fortë. Gjërat që keni vënë në lëvizje tani do të kenë një efekt të jashtëzakonshëm që do të vazhdojë të rritet me kalimin e kohës.
Bricjapi
Sot do të merrni një lajm shumë të mirë. Pushimi i madh që keni pritur do të bjerë në pragun tuaj. Me pak fjalë, kjo është një ditë shumë me fat për ju. Marrëdhëniet me të tjerët do jenë të forta dhe komunikimi do ecë shumë mirë. Ju jeni në krye.

Ujori
Ju keni një sasi të madhe përpjekjesh dhe entuziazmi për t’ju ndihmuar të ecni përpara në projektet tuaja. Kini kujdes që të mos veproni me nxitim ose impulsivitet. Kini kujdes që të filloni një rrugë të re pa pasur një ide të mirë se ku po shkon.

Peshqit
Një marrëdhënie me një partner të ngushtë mund të ngatërrohet pak. Ju mund të reagoni shpejt ndaj një situate pa u menduar vërtet përpara se të flisni. Mund të ketë një konfuzion në mendjen tuaj nëse duhet të qëndroni të heshtur apo të merrni një rrugë më agresive.