BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Lifestyle

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme, ja çfarë

Dashi

Kujdesuni për gjërat themelore sot. Mos u mundoni ta teproni në punë në mënyrë që t’i provoni dikujt tjetër se jeni më lart se të tjerët. Kjo vetëm do t’ju kthejë më mbrapa në planin afatgjatë.

Demi

Ju jeni në një pozicion të paqëndrueshëm sot. Brenda jush ka një sasi të madhe energjie të mbyllur. Largohuni prej tij duke bërë një shëtitje të gjatë ose vrapim në vend që ta çoni në punë dhe të jeni të frustruar dhe të paduruar me njerëzit me të cilët punoni.

Binjakët

Ju mund të bëni përparim të jashtëzakonshëm në punën tuaj sot duke marrë para në një nga idetë tuaja të shumta. Bëjeni këtë duke iu referuar asaj që është më e rëndësishme për ju dhe duke e paraqitur atë në një mënyrë konkrete, të qëndrueshme dhe të bazuar.


Gaforrja

Sot do të hidhni një hap gjigant. Mos kini frikë ta bëni këtë. Toka në të cilën jeni është e fortë dhe e besueshme. Do të njiheni dhe do të shpërbleheni për natyrën tuaj tepër të besueshme dhe kujtesën përrallore. Mos hezitoni t’i shfaqni këto cilësi.

Luani

Frustrimi me punën tuaj do të jetë i shfrenuar për ju sot. Mund të ndiheni sikur po ecni me një top dhe zinxhir të lidhur në këmbë. Mos u shqetësoni. Ky është një mesazh kozmik që ju thotë të ngadalësoni dhe të jeni më të durueshëm.

Virgjëresha

Sot mund të jeni më produktiv se zakonisht. Mendja juaj është shumë më e përqendruar dhe e fokusuar, duke ju ndihmuar të kanalizoni energjinë tuaj në një gjë në vend të milionave. Ky është sekreti juaj i suksesit sot.

Peshorja

Sigurohuni që të kontrolloni dy herë punën tuaj sot. Askush nuk do të jetë tolerant ndaj një gabimi që është bërë me nxitim. Do të fitoni më shumë respekt nga njerëzit përreth jush nëse merrni kohën tuaj, jeni të durueshëm dhe shikoni produktin përfundimtar më shumë se një herë.

Akrepi

Kjo është një ditë e mrekullueshme për ju për të kërkuar një promovim, rritje ose ndonjë favor të veçantë nga dikush me të cilin punoni. Nëse jeni në kërkim të një pune, të jeni të sigurt se të gjitha intervistat do të shkojnë jashtëzakonisht mirë. Çdo gjë që dëshironi është në dorën tuaj.

Shigjetari

Fokusoni idetë tuaja, organizoni mendjen tuaj dhe përqendrohuni. Ju keni shumë tangjente të ndryshme që fluturojnë në të gjitha drejtimet. Proceset tuaja të mendimit janë të sakta, por tani për tani, ato duhet të konsolidohen dhe të thjeshtohen. Në këtë mënyrë do të jeni më efektiv.

Bricjapi

Kjo është një ditë e mirë për ju që të përgatiteni për lëvizjet e ardhshme në karrierë. Merrni hapa të rëndësishëm që do t’ju ndihmojnë të vendosni një themel të fortë. Krijoni një bazë të qëndrueshme nga ajo që keni në dispozicion, për t’u përdorur si një pikë kërcimi më vonë gjatë rrugës.

Ujori

Mos u përpiqni të shtyni dikë tjetër në diçka që ai ose ajo nuk është i gatshëm ta bëjë. Sa më shumë që të goditni dhe të përpiqeni të bindni, aq më shumë ai person do të rezistojë. Të gjitha lajkat, sharmi dhe ëmbëlsia në botë nuk do ta ndryshojnë mendjen e këtij personi.

Peshqit

Faktet që mblidhni sot do të jenë shumë të rëndësishme për ju më vonë. Sigurohuni që informacioni që merrni të jetë i organizuar mirë në mënyrë që ta kuptoni lehtësisht gjatë rrugës. Nuk ka nevojë të nxjerrim ndonjë përfundim sot. Thjesht grumbulloni të dhënat.