BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Lifestyle

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme, ja çfarë

Dashi
Energjia juaj fizike është e fortë, duke ju dhënë aftësinë për të ngulmuar në projekte që janë të gjata dhe mjaft të lodhshme. Përdorni energjinë tuaj me mençuri në vend që ta lini të shkojë dëm. Kujdesuni për punën tuaj në vend të punës së njerëzve të tjerë.

Demi
Mosgatishmëria juaj për të marrë në konsideratë perspektiva të tjera po ju pengon në më shumë se një mënyrë. Jepuni njerëzve të tjerë më shumë merita dhe konsideratë sesa mund të bëni zakonisht. Një mendje e hapur është një pasuri shumë më e madhe për ju sesa mund ta kuptoni.

Binjaket
Tani është koha për të eksploruar idetë dhe dëshirat tuaja krijuese. Sigurohuni që jeni në një pozicion që ju lejon të zgjeroheni dhe të rriteni. Stagnimi është si vdekja për ju. Nëse mërzia zhytet në punën tuaj, atëherë e dini se është koha për të gjetur diçka tjetër.

Gaforrja
Punoni me ata njerëz që janë po aq të përkushtuar dhe të apasionuar sa ju. Do të mësoni shumë prej tyre dhe ndoshta do të rregulloni edhe perspektivën tuaj ndërkohë që jeni në të. Idetë ndahen lirshëm. Dëgjoni me kujdes dhe do të mësoni.

Luani
Edukimi është një proces i pafund. Duket se ju jeni pika qendrore e një ideje të re që po zhvillohet. Ju po mësoni të tjerët dhe të tjerët po mësojnë nga ju. Mbajeni dialogun të hapur dhe të pakufizuar. Të gjithë rreth jush do të përfitojnë.

Virgjeresha
Koka juaj po rrotullohet dhe është e vështirë për ju të merrni kontrollin e mendjes tuaj. Ngadalësoni dhe merrni frymë thellë. Mundohuni të mos zhgënjeheni. Komunikimi i mirë me të tjerët do të jetë çelësi për të zgjidhur idetë tuaja të egra dhe mendimet sporadike.

Peshorja
Vazhdoni të punoni në atë që keni filluar dje duke hipur në valën ku jeni në vend që të hiqni dorë dhe të provoni diçka të re. Ndiqni veprimet tuaja në vend që t’i lini të varura. Mbyllni projektet përpara se të filloni të rejat.

Akrepi
Projektet që përfshijnë kompjuterë dhe elektronikë nuk do të funksionojnë aq mirë sa dëshironi. Kërkoni ndihmë në vend që të përpiqeni të ngatërroheni vetë. Nuk ka kuptim të luftosh një objekt të huaj kur dikush tjetër di ta përdorë atë më mirë.

Shigjetari
Shtrojini idetë tuaja në nivelin tjetër. Mos u kënaqni me vendin ku jeni. Keni forcën dhe besimin e brendshëm për të çuar gjithçka një hap më tej. Do të befasoni të gjithë rreth jush, duke përfshirë edhe veten tuaj, me idetë inovative që gjeneroni.

Bricjapi
Provoni një qasje të re në vend që të mbështeteni në të njëjtën mënyrë veprimi të vjetër. Provoni të dilni jashtë vetes dhe t’i shihni gjërat nga një kënd i ri. Ju mund të ndiheni si një person tjetër ndërsa kaloni ditën tuaj, por kjo do të çojë drejt suksesit më të madh.

Ujori
Bëni një përpjekje më të madhe për t’u përshtatur me kolektivin në vend që të përqendroni gjithçka rreth jush. Një qasje egoiste me siguri do të rezultojë e kundërta në një ditë si kjo e sotmja. Ju do të fitoni respektin e të tjerëve nëse jeni me të vërtetë i respektuar tek të tjerët.

Peshqit
Mos ngurroni të merrni rrugë të shkurtër për të arritur në majë. Dëgjoni këshilla nga ata që kanë ndjekur rrugën tuaj më parë. Qasja më e mirë mund të mos jetë domosdoshmërisht ajo që është më e dukshme. Mbështetuni te njerëzit në vend të manualeve.