BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Lifestyle

Për çfarë shërben pika e zezë që ndodhet pranë kamerës së celularit?

Për çfarë shërben pika e zezë që ndodhet

Objektet që përdorim çdo ditë, shpesh kanë veçori dhe detaje që nuk i kemi vënë re. Dhe ne gjithashtu nuk e dimë dobinë e tyre.

Ne kalojmë kaq shumë kohë me celularin në dorë dhe mund të mos dimë detaje të vogla për pajisjen tonë.

Për shembull, pse ka një pikë të zezë pranë kamerës së celularit. Është pika e zezë që zakonisht ndodhet midis kamerës dhe blicit.

Kjo pikë e zezë midis blicit dhe kamerës në një iPhone shërben për të filtruar zhurmën e ambientit dhe për të ruajtur zërin tonë.