BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Lifestyle

Qëndroni sa më larg tyre, njihuni me 3 shenjat më të liga të horoskopit

Qëndroni sa më larg tyre, njihuni me 3 shenjat më të liga

Nëse jini kuriozë se pse disa njerëz janë nga natyra të mirë, ndërsa të tjerët janë kaq të këqij, mund t’i referoheni personalitetit tipik të shenjës së tyre të Horoskopit për disa përgjigje.

Le të shohim më poshtë se cilat janë 3 shenjat më të liga.

Binjakët mund të jenë shumë të mirë ose shumë të këqij dhe kjo varet nga lloji i humorit. Bazuar në këtë, ju pothuajse mund të garantoni që gjithmonë do të keni pak nga të dyja, falë personalitetit të tyre të dyfishtë.

Kur janë më mirë, kjo ndodh sepse mund të jenë pak të ndjeshëm dhe nuk duan të trazojnë ujin si të tjerët në situata të pakëndshme. Kur Binjakët janë në të zezën e tyre, ata mund të jenë mjaft konfrontues. Kjo sigurisht tingëllon mjaft kontradiktore, por nuk duhet habitur që është kjo shenjë.

Gaforrja mund të jetë shumë i mirë, por shpesh lë humorin për të ndërhyrë në personalitetin e tij përgjithësisht të sjellshëm. Ai me të vërtetë nuk mund të ketë asgjë të bëjë me atë me të cilin po bisedon ose shoqërohet, por ndjenjat e tij ndonjëherë mund ta bëjnë atë të duket më pak i këndshëm sesa është në të vërtetë.

Kur ai nuk është në një humor të mirë, ai nuk është aq nervoz sa është i inatosur. Një gjë që nuk do ta përjetoni pothuajse kurrë me një Gaforre është një sjellje krejtësisht e keqe.

Luani është aq i mirë sa mund të jetë, gjë që e bën atë të tingëllojë si një pretekst për të qenë i lig, por në realitet, ai dëshiron të bëjë një përpjekje. Atij i pëlqen të jetë miqësor dhe të shoqërohet mirë me njerëzit dhe e di se nuk mund ta bëjë këtë nëse është i keq. Sigurisht, kjo nuk do të thotë që ai toleron gabimet dhe se nuk do të lejojë askënd që të abuzojë me të. Luani mund të jetë falës dhe i dhembshur, por ai nuk është i padëmshëm. Nëse përpiqeni të përfitoni nga një Luan ose të luftoni me të, gjithmonë do të humbni.