BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x
BREAKING NEWS

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për “ditët e zeza” që po trokasin, Altin Dumani dhe prokurorët i tregojnë zyrtarit të lartë të DASH dosjet e korrupsionit që kanë mbushur zyrat e Prokurorisë së Posaçme, amerikanët duan “kokat” e të pa...

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për
x
BREAKING NEWS

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin financiar që u bëri xhepave të shqiptarëve, si u përjashtuan nga tenderi 5 kompani, dyshimet për garë të manipuluar

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin
x
BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x

Lifestyle

Qëndroni të fokusuar dhe produktiv, pasi me financat do të jeni të qëndrueshëm, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju sot

Qëndroni të fokusuar dhe produktiv, pasi me financat do të jeni

Dashi

Gjatë kësaj dite mund të ndesheni me një përzierje energjish dhe mundësish në aspekte të ndryshme të jetës suaj. Për sa i përket financave, është një ditë e mirë për të ushtruar maturi dhe për të shmangur ndonjë rrezik të madh ose blerje impulsive. Në aspektin profesional, mund ta gjeni veten përballë sfidave të papritura, por me pak kreativitet dhe këmbëngulje, mund t’i kapërceni ato dhe të dilni më të fortë se më parë. Dashuria dhe marrëdhëniet mund të jenë një burim zhgënjimi, pasi komunikimi mund të mos rrjedhë aq mirë sa do të dëshironit.

Demi

Ju zgjoheni në këtë ditë, gati për të përballuar çdo gjë që ju pret. Ju ndiheni të sigurt dhe të aftë, duke e ditur se jeni të pajisur me aftësitë dhe talentet e nevojshme për të përballuar çdo sfidë që ju del përpara. Gjendja juaj financiare është e qëndrueshme dhe e sigurt. Ju do të merrni vendime të zgjuara kur bëhet fjalë për paratë dhe si rezultat do të kënaqur dhe të arrirë. Në punë do arrini të tregoni pikat tuaja të forta dhe t’u bëni përshtypje kolegëve dhe eprorëve.

Binjakët

Situata juaj financiare mund të marrë një kthesë të papritur për mirë ose keq, ndaj përgatituni për shpenzime ose të ardhura të papritura. Në punë, mund të përballeni me një detyrë sfiduese. Dashuria është në ajër, por kini kujdes të mos bini preh e momentit.

Gaforrja

Do të zbuloni se situata juaj financiare është e qëndrueshme, por është e rëndësishme të jemi të kujdesshëm me shpenzimet tuaja. Në çështjet e dashurisë, merrini gjërat ngadalë dhe jini të durueshëm. Marrëdhëniet tuaja do të kërkojnë më shumë përpjekje dhe komunikim, por rezultati do t’ia vlejë. Sot mund të keni disa probleme të vogla shëndetësore.

Luani

Financat do mbeten të qëndrueshme, por shmangni blerjet impulsive. Shëndeti do të jetë i mirë, por është e rëndësishme të bëni disa pushime. Do të keni dëshirë të udhëtoni dhe të eksploroni. Shoqërimi do t’ju sjellë gëzim dhe lumturi, kështu që gjeni kohë për t’iu përkushtuar dashurisë.

Virgjëresha

Nëse jeni në punë, qëndroni të fokusuar dhe produktiv, pasi kjo do të vërehet dhe vlerësohet nga kolegët dhe eprorët. Mund të hasni disa pengesa, por qëndroni elastik dhe këmbëngulni, pasi përpjekjet tuaja do të shpërblehen në kohën e duhur. Kur bëhet fjalë për dashurinë, mund të jetë një kohë e mirë për të reflektuar mbi marrëdhëniet tuaja dhe për të adresuar çdo çështje që kërkon vëmendje.

Peshorja

Puna mund të paraqesë një problem kompleks që kërkon përqendrim të thellë dhe durim për ta zgjidhur. Në dashuri, jini të vetëdijshëm për keqkomunikimet dhe jini të gatshëm të dëgjoni këndvështrimin e partnerit tuaj. Për sa i përket shëndetit, mund të ndjeni nevojën për të marrë një pushim nga rutina juaj.

Akrepi

Ju mund të përjetoni një sërë ngjarjesh dhe situatash që do të ndikojnë në fusha të ndryshme të jetës suaj. Në çështjet që kanë të bëjnë me financat, mund të hasni pengesa financiare. Kur bëhet fjalë për çështjet e dashurisë, mund të zbuloni se marrëdhëniet tuaja po pësojnë disa ndryshime. Do të jetë e rëndësishme të qëndroni të hapur ndaj mundësive të reja dhe të jeni të gatshëm të komunikoni sinqerisht me partnerin tuaj. Për sa i përket shëndetit, mund të ndërmerrni disa hapa për të ruajtur mirëqenien tuaj fizike dhe emocionale.

Shigjetari

Universi ka rezervuar shumë për ju sot. Kjo është një ditë ku do të përjetoni ulje dhe ngritje. Për sa i përket financave, është kohë e mirë për të filluar të kurseni para për investime në të ardhmen. Shmangni shpenzimet për gjëra të panevojshme. Në punë duhet të përqendroheni te qëllimet tuaja dhe të përpiqeni t’i arrini ato.

Bricjapi

Lini pezull çdo vendim investimi, pasi yjet nuk janë në favorin tuaj. Për sa i përket punës, diçka mund të mos ecë ashtu siç e kishit parashikuar. Për sa i përket dashurisë, mund të zbuloni se marrëdhëniet tuaja kërkojnë një vëmendje shtesë sot.

Ujori

Do ta gjeni veten duke përjetuar një sërë emocionesh dhe situatash. Në punë, do t’ju duhet të lundroni në një situatë të ndërlikuar me takt dhe diplomaci për të marrë rezultatin që dëshironi. Dashuria do të kërkojë durim dhe mirëkuptim, pasi mund të ketë disa keqkomunikime që duhet të sqarohen.

Peshqit

Merrni një moment për t’u larguar dhe për të marrë frymë, pasi kjo do t’ju ndihmojë të shmangni mbingarkesën. Në çështjet e dashurisë, mund të ndiheni të pasigurt për drejtimin e marrëdhënies suaj. Merrni pak kohë për të reflektuar mbi ndjenjat tuaja dhe për të komunikuar hapur me partnerin tuaj. Shëndeti juaj do të kërkojë më shumë vëmendje.