BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Lifestyle

Radha e produkteve që duhet të aplikoni në fytyrë, nëse dëshironi të keni më shumë efekt

Radha e produkteve që duhet të aplikoni në fytyrë, nëse

Sot le të vendosim në rregull rutinën tonë të kujdesit të lëkurës. E vërteta është se ka shumë hapa dhe produkte që ju zgjidhni të ndiqni në varësi të nevojave të lëkurës tuaj. Mirëpo ka një radhë që i bën ato më efektive.

Nëse nuk përdorni një nga produktet, thjesht kaloni në fazën tjetër.

Thënë troç, asnjë produkt nuk mund të funksionojë nëse lëkura nuk është e pastër. Zgjidhni një pastrues fytyre që i përshtatet llojit të lëkurës suaj.

Është produkti që plotëson pastruesin dhe largon edhe gjurmën më të vogël të yndyrës. Në rast se përdorni serum, sigurohuni që lëkura të jetë e thatë, në të kundërt lëreni lagështinë në fytyrë.

Për shkak se lëkura rreth zonës së syve është më e ndjeshme se pjesa tjetër e fytyrës, kërkohet përdorimi i një produkti specifik. Përsëri, zgjidhni produktin bazuar në llojin e lëkurës tuaj.

Mendoni për serumin si një trajtim të specializuar për nevojat specifike të lëkurës suaj, duke ndihmuar me tharjen e saj dhe madje edhe aknet. Këshillë shtesë: Gjatë natës është mirë të përdorni një serum me retinol për të ndihmuar lëkurën të rigjenerohet ndërsa flini.

Ndoshta hapi më i rëndësishëm është aplikimi i kremit hidratues, i cili jo vetëm hidraton lëkurën, por edhe vulos përbërësit e produkteve të mëparshme.

Një produkt që i mungon shumë femrave, sidomos në dimër. Jo, nuk keni nevojë të përdorni krem ??kundër diellit para gjumit, por duhet ta konsideroni atë një domosdoshmëri në mëngjes dhe hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës gjatë ditës për të mbrojtur kundër dëmtimit UV, i cili është vërtetuar se rrit procesin e plakjes dhe madje mund të çojnë në kancer të lëkurës.