BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Lifestyle

Sa shpesh duhet të lani flokët? Përgjigjja do t’ju habisë

Sa shpesh duhet të lani flokët? Përgjigjja do t’ju

Larja e flokëve është vetëm një pjesë e disa hapave të rëndësishëm të nevojshëm për të qëndruar të pastër dhe të rregulluar.

Pa u larë, flokët mund të bëhen të yndyrshëm, me erë të keqe.

Shumë prej nesh kemi rutinat tona të larjes së flokëve, të cilat i kemi mbajtur prej vitesh. Disa njerëz do t’i lajnë çdo ditë, ndërsa të tjerët do të presin më gjatë ndërmjet larjeve.

Kjo mund të varet nga lloji i flokëve tuaj, megjithatë, konsensusi nga shumë ekspertë duket se është se larja e tepërt mund të jetë e dëmshme për flokët tuaj. Kryesisht kjo për faktin se larja mund të heqë vajrat esencialë që gjenden natyrshëm.

Nëse jeni gjithashtu dikush që përdorni tharëse flokësh ose rregullues pas larjes së flokëve çdo herë, kjo mund të shkaktojë dëme të mëtejshme.

Një ekspert tregoi se sa shpesh duhet t’i lajmë flokët dhe përgjigjja mund t’ju habisë. Wes Sharpton, stilist rezident në Hairstory, zbuloi se duhet t’i lani flokët “vetëm” një herë në javë.

“Nëse jeni duke përdorur një shampo tradicional, ju duhet të lani flokët vetëm një herë në javë”, thotë ai.