BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Lifestyle

Shenjat e zodiakut që janë të afta të vendosin një balancë financiare në jetën e tyre!

Shenjat e zodiakut që janë të afta të vendosin një

humë persona janë mjaft të vetëdijshëm se si ata fitojnë dhe shpenzojnë para. Pra, ata duan të sigurohen që përpjekja dhe zelli i tyre t’i ndihmojnë ata të arrijnë sukses financiar në jetë. Kur bien në dashuri, ata janë shumë të vetëdijshëm për faktin se mund të ndajnë llogaritë bankare dhe financat partnerin ose partneren. Pra, ata mendojnë me kujdes se si dëshirojnë t’i shpenzojnë kursimet e tyre në çift.


1. Gaforrja
Gaforrja punon shumë për të zhvilluar mënyra të reja për të fituar para. Ata kanë aftësi të natyrshme financiare, gjë që i bën ata të kërkojnë partnerë të sigurt. Ata planifikojnë me kujdes për të ardhmen dhe dëshirojnë që një bashkëshort të bëjë buxhetimin në të njëjtën mënyrë si ata. Meqenëse ata ushqejnë sigurinë financiare dhe luksin material në format e tyre fizike, Gaforrja mund edhe të shqetësohet për paratë ndonjëherë. Ata do të jenë të fokusuar dhe asgjë nuk do të pengojë arritjen e objektivave të tyre financiare.

2. Bricjapi
Bricjapi është një shenjë e tokës. Pra, ata bëjnë gjykime financiare me zemrën e tyre dhe jo me kokën e tyre. Ata zakonisht janë të kursyer me paratë, por për shkak të luhatjeve të tyre emocionale, ata mund të shpërdorojnë para majtas, djathtas dhe përqendrohen te i dashuri i tyre. Bricjapët janë bujarë dhe shprehin mbështetje për të dashurit e tyre me fjalë, ndjenja dhe para. Është vënë re se ata kanë prirje për pasuri dhe janë gjithashtu të prirur për të ndarë arritjet e tyre financiare me familjen e tyre dhe në “kauzat” që ata mbështesin.

3. Peshorja
Peshorja punon shumë dhe harxhon shumë kohë për të fituar, kursyer dhe investuar para në jetën e bashkëshortit. Për më tepër, kjo shenjë e ajrit e di se paratë janë jetike sepse plotësojnë kërkesat e tyre themelore. Ata e lakmojnë atë sepse u siguron atyre fleksibilitetin për të zgjedhur se si duan të jetojnë dhe u lejon atyre të ofrojnë mbështetjen më të mirë të mundshme për familjen dhe fëmijët e tyre. Pra, nuk është për t’u habitur që suksesi financiar dhe komoditetet materiale janë parësore për Peshoret. Ata kërkojnë një partner ose partnere që i inkurajon të punojnë dhe të kursejnë para dhe për të përballuar një jetesë të denjë.