BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Lifestyle

Shenjat më impulsive të zodiakut, a jeni një prej tyre?

Shenjat më impulsive të zodiakut, a jeni një prej tyre?

Për mijëra vjet astrologjia është përdorur për të kuptuar tiparet dhe sjelljet e ndryshme të karakterit të çdo shenje të zodiakut. Shenjat e zodiakut karakterizohen nga disa cilësi dhe të meta që janë unike për secilën prej tyre. Dihet se disa shenja janë veçanërisht impulsive dhe marrin vendime pa u menduar, shpesh me pasoja të dëmshme. Në këtë artikull do të zbulojmë 3 shenjat më impulsive të zodiakut dhe si të shmangni gabimet e nxituara që vijnë me to.


Shenja e Peshores: periudha 22 shtator – 22 tetor

Shenja e Peshores është ndër shenjat më impulsive të zodiakut. Ata njihen për prirjen e tyre për të reaguar emocionalisht dhe shumë shpejt. Për këtë arsye është e rëndësishme të dini se si të shmangni gabimet e nxituara. Të lindurit në këtë shenjë duhet të mësojnë të marrin një sekondë për të menduar për të gjitha aspektet e një situate përpara se të marrin një vendim. Në këtë mënyrë, ata mund të shmangin nxitimin e gjërave dhe pendimin për zgjedhjet e tyre më vonë.


Shenja e Peshqve: Periudha 19 Shkurt – 20 Mars


Peshqit janë një nga shenjat më impulsive të zodiakut. Të lindurit në këtë shenjë priren të veprojnë shpejt në ndjenjat dhe emocionet e tyre. Prandaj është e rëndësishme që ata të mësojnë të marrin kohë për të reflektuar mbi pasojat e mundshme përpara se të veprojnë. Ata gjithashtu duhet të mësojnë të dëgjojnë intuitën e tyre dhe të kuptojnë se disa gjëra nuk mund të ndryshohen pasi të vendosen.

Shenja e Bricjapit: Periudha 22 Dhjetor – 19 Janar


Shenja e Bricjapit është ndër më impulsivet e zodiakut. Të lindurit në këtë shenjë priren të marrin vendime të shpejta pa u menduar shumë. Megjithatë, ata duhet të marrin kohë për të peshuar të mirat dhe të këqijat përpara se të ndërmarrin veprime për të shmangur çdo gabim të nxituar. Të lindurit nën këtë shenjë duhet gjithashtu të mësojnë të lënë të shkojnë dhe të dinë se kur duhet të bëjnë një hap prapa sesa përpara.