BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Lifestyle

Shenjat më impulsive të zodiakut, a jeni një prej tyre?

Shenjat më impulsive të zodiakut, a jeni një prej tyre?

Për mijëra vjet astrologjia është përdorur për të kuptuar tiparet dhe sjelljet e ndryshme të karakterit të çdo shenje të zodiakut. Shenjat e zodiakut karakterizohen nga disa cilësi dhe të meta që janë unike për secilën prej tyre. Dihet se disa shenja janë veçanërisht impulsive dhe marrin vendime pa u menduar, shpesh me pasoja të dëmshme. Në këtë artikull do të zbulojmë 3 shenjat më impulsive të zodiakut dhe si të shmangni gabimet e nxituara që vijnë me to.


Shenja e Peshores: periudha 22 shtator – 22 tetor

Shenja e Peshores është ndër shenjat më impulsive të zodiakut. Ata njihen për prirjen e tyre për të reaguar emocionalisht dhe shumë shpejt. Për këtë arsye është e rëndësishme të dini se si të shmangni gabimet e nxituara. Të lindurit në këtë shenjë duhet të mësojnë të marrin një sekondë për të menduar për të gjitha aspektet e një situate përpara se të marrin një vendim. Në këtë mënyrë, ata mund të shmangin nxitimin e gjërave dhe pendimin për zgjedhjet e tyre më vonë.


Shenja e Peshqve: Periudha 19 Shkurt – 20 Mars


Peshqit janë një nga shenjat më impulsive të zodiakut. Të lindurit në këtë shenjë priren të veprojnë shpejt në ndjenjat dhe emocionet e tyre. Prandaj është e rëndësishme që ata të mësojnë të marrin kohë për të reflektuar mbi pasojat e mundshme përpara se të veprojnë. Ata gjithashtu duhet të mësojnë të dëgjojnë intuitën e tyre dhe të kuptojnë se disa gjëra nuk mund të ndryshohen pasi të vendosen.

Shenja e Bricjapit: Periudha 22 Dhjetor – 19 Janar


Shenja e Bricjapit është ndër më impulsivet e zodiakut. Të lindurit në këtë shenjë priren të marrin vendime të shpejta pa u menduar shumë. Megjithatë, ata duhet të marrin kohë për të peshuar të mirat dhe të këqijat përpara se të ndërmarrin veprime për të shmangur çdo gabim të nxituar. Të lindurit nën këtë shenjë duhet gjithashtu të mësojnë të lënë të shkojnë dhe të dinë se kur duhet të bëjnë një hap prapa sesa përpara.