BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Lifestyle

Shmangni thashethemet dhe diskutimet serioze, çfarë kanë parashikuar yjet për sot. Nga dashuria, paratë dhe suksesi në punë!

Shmangni thashethemet dhe diskutimet serioze, çfarë kanë

Dashi 

Duhet të shmangni thashethemet, diskutimet serioze të çdo lloji dhe fillimet e reja. Gjithashtu, mos u besoni fjalëve dhe premtimeve të mëdha dhe duhet t’i kushtoni vëmendje sa më shumë lëvizjeve tuaja dhe veçanërisht mënyrës së vozitjes.

Në planin financiar do ketë disa shpenzime të papritura udhëtimi sidomos. Në karrierën tuaj, do t’ju duhet të rishikoni disa situata dhe ndoshta të stresoheni pak.

Demi 

Duhet të bëni një përpjekje reale për të mbrojtur arritjet tuaja dhe mbi të gjitha vlerat tuaja. Ndoshta sot do të lindin disa probleme të vogla në kontaktet ndërpersonale, si dhe në çështje praktike. Në planin financiar duhet të prisni shpenzime, humbje dhe presione. Në punë, sot nuk ka kohë të mjaftueshme për të përfunduar detyrat tuaja.

Binjakët

Ju duhet të shmangni grackat. Duhet t’i mbani patjetër pritshmëritë dhe shpresat tuaja të ulëta, që të mos bini në idealizime dhe zhgënjime të mëdha gjatë ditës së sotme.

Mos merrni asgjë si të mirëqenë në sektorin e punës dhe atë financiar, si pasojë do të tërhiqeni në rreziqe dhe veprime joserioze.

Gaforrja

Mos i beso pa arsye intuitës, sepse mund t’ju tradhtojë sot.  Mundohuni të bazoheni në kritere objektive, përpara çdo veprimi, vendimi dhe mbi të gjitha, në çdo ndërveprim ndërpersonal. Financat, shpenzimet e papritura do vijnë sot. Në fushën e punës, bëni kujdes të mos jeni abstrakt, nëse nuk doni të keni probleme të mëdha.

Luani 

Duhet të përgatiteni për disa zhgënjime të vogla, që vijnë nga sektori i miqësisë. Megjithatë, mos u shqetësoni, pasi problemet do të jenë të përkohshme. Ju mund të ndiheni sikur u jepni miqve tuaj më shumë sesa merrni.

Shmangni zënkat dhe keqkuptimet në karrierën tuaj! Në planin financiar përpiquni të mos bëni shpenzime spontane.

Virgjëresha 

Duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm. Sigurohuni që të mos i besoni mjedisit tuaj shoqëror pa arsye dhe mbani një shportë të vogël në gjithçka që dëgjoni.

Në fushën e punës, gabimet e rënda që bëni sot do ju kushtojnë. Në planin financiar do ishte mirë të mos rrezikoni.

Peshorja

Duhet të jeni shumë të kujdesshëm në çështjet që lidhen me lëvizjet tuaja dhe mjedisin tuaj shoqëror. Nëse keni ndërmend të udhëtoni, sigurohuni që të jeni të qëndrueshëm dhe të organizuar në mënyrë perfekte, në mënyrë që të mos ketë kthesa.

Në karrierën tuaj, ashtu si në sektorin financiar, duhet të angazhoni menjëherë seriozitetin dhe pjekurinë, nëse nuk doni humbje.

Akrepi 

Duhet të bëhesh më dyshues ndaj të tjerëve dhe të mësosh të mos e marrësh fjalën e tyre, sepse ka shumë pas saj. Sigurohuni që të jeni shumë të kujdesshëm në vlerësimet tuaja dhe të përgatiteni për zbulimet e armiqve dhe kundërshtarëve të fshehur.

Zhvillime të pakëndshme në fushën e financave tuaja, për shkak të shpenzimeve të pamenduara. Në karrierën tuaj, ka zbulime që ju nxjerrin jashtë ekuilibrit.

Shigjetari 

Ndikon ndjeshëm në marrëdhëniet dhe ndërveprimet tuaja ndërpersonale. Ndoshta do të detyroheni të përjetoni zhgënjime të mëdha, pasi të tjerët nuk i përmbushin pritshmëritë tuaja.

Në fushën e punës, bëhuni gati për të zhbërë disa marrëdhënie dhe partneritete kolegjiale. Në sektorin financiar nuk i keni vlerësuar drejt detyrimet dhe po mbaroni.

Bricjapi 

Do të ndiheni të rënduar dhe mjaft të stresuar nga ecuria e përditshmërisë suaj, veçanërisht për çështje praktike. Sot, ju duhet t’i përgjigjeni saktë detyrave tuaja të shtuara dhe të përballoni pritjet dhe detyrimet tuaja.

Në punë do ketë shumë pengesa të papritura. Në planin financiar nuk duhet të shqetësoheni aq shumë për gjëra të pakuptimta.

Ujori 

Nëse silleni me papjekuri, arrogancë dhe kërkues, do të ketë humbje dhe do të dëmtoni imazhin tuaj shoqëror.
Në karrierë, duhet të shmangni vendimet serioze sot. Në planin financiar thuajini jo rrezikut dhe bujarisë së tepruar.

Peshqit 

Do të detyroheni të rishikoni situatat dhe rrethanat në sektorin e shtëpisë dhe familjes dhe të bëni vlerësime të reja.
Marrëdhëniet me kolegët dhe bashkëpunimet tuaja po lëkunden, ndaj qëndroni të qetë. Në planin financiar duhet të përmbaheni duke shmangur veprimet spontane.