BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Lifestyle

Sot duhet të jeni vigjilent me veten pasi mund të humbisni përqëndrimin nga gjërat që keni me rëndësi, ja çfarë parashikojnë yjet për ju

Sot duhet të jeni vigjilent me veten pasi mund të humbisni

Dashi

Disa njerëz nuk mund të pranojnë një shaka – veçanërisht sot. Jini të hapur me njerëzit dhe shikoni në sy. Ju nuk do të fitoni respektin e atyre me të cilët përpiqeni të mashtroni në asnjë nivel. Mbani komunikimin tuaj drejt dhe të ngushtë në këtë kohë.

Demi

Do të zhgënjeheni nga dikush që ka një këndvështrim shumë të ngurtë për situatën në fjalë. Ky person po frustrohet me ju për të njëjtën arsye. Dhembshuria dhe mirëkuptimi do të ndihmojnë në zbutjen e tensionit më shumë sesa agresioni.

Binjaket

Spekulimet tuaja optimiste janë të dobishme në disa raste, por do t’ju bëjnë më shumë dëm sesa dobi në një ditë si kjo e sotmja. Duhen fakte të forta dhe prova të forta. Idetë fantastike do t’ju çojnë ju dhe njerëzit përreth jush në drejtimin e gabuar.

Gaforrja

Idetë tuaja janë të mira, por ato duhet të modifikohen. Duket se po merrni parasysh vetëm një këndvështrim. Tani është koha për të parë anën tjetër të monedhës dhe për të rregulluar pozicionin tuaj në përputhje me rrethanat. Është e favorshme për të ndryshuar kursin në këtë kohë.

Luani

Nuk do të ndiheni të sinkronizuar me botën përreth jush, por kjo nuk është arsye për të ndryshuar këndvështrimin tuaj ose drejtimin aktual të veprimit. Jini tolerant ndaj këndvështrimeve të tjera, por mos u ndjeni të detyruar të ndryshoni pikëpamjet tuaja. Do të vijë koha juaj. Prit.

Virgjëresha

Fati vazhdon t’ju ndjekë. Kontaktet që bëni tani do të kenë një rëndësi të madhe më vonë. Sigurohuni që të mbani kartat e biznesit dhe numrat e telefonit që merrni. Vendosini ato në një vend të sigurt në vend.

Peshorja

Mos kini frikë të lini anën tuaj të ndjeshme të shkëlqejë – edhe në vendin e punës. Është mirë t’u bësh të ditur njerëzve se je njeri dhe se ke edhe ndjenja. Ju nuk mund të luani rolin e luftëtarit gjatë gjithë kohës. Relaksohuni dhe ngadalësoni.

Akrepi

Kujtesa juaj është shumë e mprehtë dhe lehtë do të jeni në gjendje të ruani çdo sërë faktesh që ju vijnë në rrugë. Nëse ju duhet të bëni ndonjë studim për një test ose për një prezantim në punën tuaj, tani është koha për ta bërë këtë. Asgjë nuk do t’i shpëtojë syrit tuaj për detaje.

Shigjetari

Mendja dhe emocionet tuaja do të punojnë së bashku. Rreziku këtu është se nëse emocionet tuaja bëhen dërrmuese për shkak të diçkaje që po ndodh jashtë punës suaj, ju lehtë mund të shpërqendroheni dhe të humbni të gjithë ndjenjën e mendimit racional.

Bricjapi

Mendja juaj është mjaft e bazuar, duke ju ndihmuar të shihni faktet për atë që janë, në vend të asaj që ju i perceptoni se janë. Mos harroni se shpesh ka një mospërputhje të madhe midis këtyre dy gjërave. Sot, nuk do të ketë – prandaj përfitoni nga kjo.

Ujor

Fjalët e ashpra të dikujt do t’ju çojnë në rrugën e gabuar. Me shumë mundësi, ky person nuk po tregohet qëllimisht i ashpër; ai ose ajo thjesht shpreh të vërtetën. Mos lejoni që ndjeshmëria juaj e tepruar e çështjes t’ju pengojë t’i kuptoni qartë faktet.

Peshqit

Ju jeni në një pozicion shumë të favorshëm në shumë mënyra. Ju keni një zotërim të fortë të koncepteve në dorë, ndërsa në të njëjtën kohë jeni të sintonizuar dhe të ndjeshëm ndaj emocioneve të njerëzve të tjerë. Komunikimi me të tjerët shkon jashtëzakonisht mirë, falë këtyre faktorëve.