BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Lifestyle

Të dashuarit pas ushqimit këto janë 3 shenja të horoskopit

Të dashuarit pas ushqimit  këto janë 3 shenja të horoskopit

Mirëpo, janë pikërisht tre shenja të Zodiakut, që e kanë më të theksuar këtë ndjenjë dhe që pëlqejnë të eksplorojnë shije të reja gjatë gjithë kohës.
Sigurisht që ushqimi është një dashuri më vete, dhe të gjithë njerëzit shumë apo pak e njohin këtë dashuri. Mirëpo, janë pikërisht tre shenja të Zodiakut, që e kanë më të theksuar këtë ndjenjë dhe që pëlqejnë të eksplorojnë shije të reja gjatë gjithë kohës.

Demi

Personat e lindur në këtë shenjë kanë një dashuri të madhe për ushqimin, teksa nuk pëlqejnë vetëm shijen, por edhe ta nuhasin dhe prekin atë që hanë. Megjithatë, edhe pse ata pëlqejnë të provojnë shije të reja, ata janë përzgjedhës dhe madje ndonjëherë tregohen tekanjozë me ushqimet.


Peshorja

Njësoj si demi, dhe peshorja është shumë e fiksuar me ushqimet e shijshme. Ajo nuk është tekanjoze, por thjesht dëshiron të hajë diçka pikërisht në çastin që ajo dëshiron. Problemi kryesor i peshores lidhet me kohën, ndaj nëse ushqimi nuk është gati kur ajo është e uritur, peshorja mund të nervozohet shumë. Mos u trembni, nervozismi i saj thjesht do ta çojë në të ngrënit diçka të shpejtë e të pashëndetshme.

Peshqit
Peshqit kanë dy dashuri të mëdha lidhur me ushqimet. Së pari, ata duan ushqimet e shpejta dhe të pashëndetshme. Së dyti, ata adhurojnë të provojnë shije të reja dhe për sa i përket ushqimit kurrë nuk kanë frikë të eksplorojnë. Ata e duan aq shumë ushqimin, saqë kusht për të ngrënë nuk është uria. Peshqit do të adhuronin të kishin ushqim para tyre gjatë gjithë ditës.