BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Lifestyle

Tre çiftet e Horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Tre çiftet e Horoskopit që kanë më shumë dashuri

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie. Disa të tjerë, megjithatë, do të thonë se gjithçka është çështje astrologjie dhe ne mund të pajtohemi pak më shumë me këtë të fundit. Pozicionet e planetëve, energjia e tyre, si dhe aspektet e formuara në qiell, mund të ndikojnë tek ne shumë më tepër nga sa prisnim. Dhe ne mund të jemi në muajt e fundit të vitit 2023, por kemi ende mjaft kohë për të gjetur atë që dëshirojmë përfundimisht për këtë fazë të veçantë të jetës sonë.

Që të mos kërkoni kot, ne kemi gjetur për ju 3 palët e shenjave të horoskopit që do të kenë lidhjen më të mirë dhe favorin më të mirë për periudhën e ardhshme. Shpresojmë që t’i përkisni njërit prej tyre ose të paktën ta kërkoni:

Dashi me Shigjetarin


Ata janë të dy shenja zjarri dhe ata mund të kalojnë jashtëzakonisht mirë. Dhe kjo sepse planeti Mars, për pjesën tjetër të vitit 2023, u jep më shumë një luftim shenjave dhe jo aq shumë tensione dhe zemërim. Ka mundësi që të gjithë energjinë dhe humorin që keni, dëshironi ta kanalizoni në zgjidhjen e situatave dhe problemeve dhe jo në krijimin e të rejave. Bëhet fjalë për dy personalitete që shumë lehtë mund të plotësojnë njëri-tjetrin dhe të krijojnë një çift shumë dinamik. Vetëbesimi i Dashit, dhe aventura e Shigjetarit, krijojnë një klimë ideale për eksperienca të paharrueshme, por edhe për të kaluar një kohë të mirë. Marsi është në anën tuaj, kështu që pse të mos e provoni?
Binjakët me Luanin

Është fakt që Binjakët dhe Luani kanë një lidhje shumë spontane, natyrale dhe të fortë. Është sikur njihen prej vitesh. Në një farë mënyre ata mund t’i zgjidhnin shumë lehtë mosmarrëveshjet e tyre, përderisa ata janë të fokusuar në zgjidhjen e problemit dhe jo në vetë problemin. Nga njëra anë, një Luan që ka nevojë për vëmendje të vazhdueshme dhe nga ana tjetër një Binjak shumë komunikues dhe energjik, që pëlqen të flirtojë, mund të jenë perfekt për njëri-tjetrin. Rehatia, por edhe lidhja emocionale që mund të krijohet mes një Luani dhe Binjakëve mund të jenë vërtet argëtuese, të fuqishme dhe të zgjasin me vite.

Bricjapi me Virgjëreshën

Këto dy shenja praktike kanë shumë gjëra të përbashkëta që mund t’i bashkojnë. Në fakt, ata mund t’i afrojnë shumë. Ata mund t’i përkushtohen njëri-tjetrit dhe të kenë komoditetin për t’u marrë me aspekte të tjera të jetës së tyre, pa pasur nevojë të “bien me kokë” në marrëdhënien e tyre. Bricjapi dhe Virgjëresha janë dy shenja që në përgjithësi duan hapësirën dhe kohën e tyre dhe mes tyre mund të ketë bashkëpunim dhe mirëkuptim ideal. Dinamika midis Virgjëreshës dhe Bricjapit është me të vërtetë një nga idealet e tabelës astrologjike.