BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Lifestyle

Treshja Venus-Saturn/ Zbuloni cilat janë shenjat e Horoskopit që do të kenë marrëdhënie dhe financa më të mira

Treshja Venus-Saturn/ Zbuloni cilat janë shenjat e Horoskopit që do

Kemi një ngjarje astrologjike shumë të veçantë dhe të këndshme me aspektin e formuar mes Venusit dhe Saturnit. Ky aspekt trekëndor ka të bëjë kryesisht me shenjat e ujit, dhe vjen duke favorizuar kryesisht marrëveshjet profesionale, stabilizimin e marrëdhënieve dhe mbështetjen e financave.

Shenjat e ujit simbolizojnë emocionin, kontaktin e thellë me njerëzit, por edhe ndjenjën e besimit.Tani është një kohë e mirë për të pasur biseda të vështira dhe për të kuptuar se te cilët njerëz duhet të përqendrohemi. Ky aspekt do të krijojë kushtet e duhura për të marrë vendime të rëndësishme që do të na ndihmojnë të shkojmë një hap më tej në jetën tonë.

Cilat 3 shenja do të preken më shumë:

Gaforrja

Trekëndëshi specifik midis Venusit dhe Saturnit është një aspekt që do t’ju japë mundësinë të bëni një sqarim shumë të rëndësishëm në jetën tuaj të dashurisë. Do të kuptoni se cilët njerëz meritojnë të jenë në jetën tuaj dhe nga kush duhet të largoheni. E vetmja gjë e sigurt është se nuk doni situata të pasigurta dhe do të largoheni nga njerëzit që nuk janë të qartë dhe ju shkaktojnë konfuzion dhe pasiguri. Nëse në të kaluarën keni qenë të largët ose të ftohtë me të dashurin tuaj, tani do të keni mundësi të afroheni më shumë dhe të keni një dialog konstruktiv për të gjetur zgjidhje kuptimplota. Gjithashtu, sapo të pastroni disa probleme që ju shqetësojnë prej disa kohësh, do të keni mundësinë të shkoni në një udhëtim dhe të kaloni momente të shkujdesura dhe të bukura me partnerin.

Akrepi

Ju jeni një nga ata që do të përfitoni më shumë nga ky aspekt, pasi Afërdita është në shenjën tuaj, dhe Saturni në shenjën tuaj miqësore të Peshqve. Tani është koha për të stabilizuar situatat në jetën tuaj dhe për të arritur qëllimet tuaja, qofshin ato financiare, romantike apo personale. Nëse keni gjetur një person që ju mbush emocionalisht, tani është koha e duhur për ta çuar marrëdhënien tuaj një hap më tej. Këto ditë do i kushtoni shumë rëndësi jetës tuaj të dashurisë dhe partneriteteve dhe do të shihni më qartë se në cilët njerëz ia vlen të investoni dhe çfarë vendimesh duhet të merrni. Nëse filloni një marrëdhënie ose një partneritet të ri profesional tani, do të ketë shanset më të mira për t’u zhvilluar në diçka të qëndrueshme.

Peshqit

Treshja Venus-Saturn që zhvillohet më 12/06 do t’ju japë mundësinë për t’u zhvilluar profesionalisht dhe do t’ju japë një theks të fortë në zhvillimin e rrugës suaj. Është koha e duhur për të takuar njerëz të rëndësishëm në jetën tuaj, të cilët do t’ju ofrojnë mundësi zhvillimi. Do të gjeni zgjidhje për problemet, do të qëndroni fort në këmbë dhe do të kapërceni pengesat që ju kanë penguar. Mund të keni zhvillime pozitive edhe në çështjet që lidhen me studimet, jashtë vendit apo çështjet ligjore. Kur bëhet fjalë për romancën, një histori e re që fillon tani mund të zhvillohet në një angazhim afatgjatë, ndërsa nëse tashmë jeni në një lidhje mund të vendosni të hidhni hapin tjetër të madh.