BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Lifestyle

WhatsApp ‘me dorë të hekurt’, ja çfarë duhet të dini për opsionin e ri

WhatsApp ‘me dorë të hekurt’, ja çfarë duhet

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur që të bëni ‘screenshot’ foton e profilit të dikujt.

Platforma e mesazheve hoqi mundësinë për të shkarkuar dhe ruajtur fotot e profilit në vitin 2019, por që atëherë, një zgjidhje ka qenë opsioni ‘screenshot’.

Kjo do të thotë se imazhet mund të përdoren pa pëlqimin e pronarit, edhe për qëllime keqdashëse, ndoshta duke krijuar një profil të rremë ose duke e shpërndarë.

Megjithatë, tani, versioni më i fundit beta i WhatsApp për Android nuk e lejon më këtë.

Përdoruesit që përpiqen të bëjnë ‘screenshot’ përballen me një ekran të zi dhe një mesazh që thotë "Nuk mund të bëhet screenshot për shkak të kufizimeve të aplikacionit". Kjo është e ngjashme edhe me platformën ‘streaming’, Netflix.

Opsioni i ri heq boshllëkun e mëparshëm. Megjithëse përdoruesit mund të kapin një imazh duke përdorur një telefon tjetër, kjo nënkupton se mund të mos jetë një foto e lejuar.