BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Lifestyle

Zbuloni cilat janë shenjat e Horoskopit që nuk dinë të thonë “jo”

Zbuloni cilat janë shenjat e Horoskopit që nuk dinë të

Shenjat e mëposhtme e kanë të vështirë të mos tregohen të mirë me dikë, të mos japin ndihmën apo kontributin e tyre, veçanërisht nëse i përket mjedisit të tyre të ngushtë. Ju nuk do të dëgjoni “jo, nuk mundem” ose “jo, nuk dua” nga goja e tyre, edhe nëse ata nuk janë dakord me ju ose mendojnë se jeni në këtë pozicion për shkak të kokëfortësisë ose pamaturisë suaj.

PESHQIT

Peshqit janë këtu për t’ju ndihmuar, për t’ju ngushëlluar, për t’ju mbështetur dhe nëse e kërkoni, ata nuk do të mendojnë dy herë, ata do të thonë “Po” menjëherë, ditën ose natën, me shi ose diell. Për shkak se janë të ndjeshëm dhe emocional, ata nuk llogarisin kohën apo sakrificën që do t’i duhet të bëjnë dhe zakonisht i vendosin nevojat e të tjerëve para të tyreve. Edhe nëse vërtet ndihen keq apo nuk janë dakord, nuk mund të thonë as “Jo”.
BRICJAPI

Le të fillojmë me këtë: Bricjapi nuk dëshiron të zhgënjejë asnjë nga njerëzit e tij dhe është i pushtuar përgjithmonë nga një ndjenjë përgjegjësie, kështu që ai do të pranojë të bëjë ose të ofrojë diçka, edhe kur orari i tij është i mbushur ose nuk pajtohet fare, përndryshe ai do të ndihet në faj. Nëse e gjeni butonin e tij, atëherë dijeni se Bricjapi i përdredhur e i rreptë do të bëhet një tapet për të shkelur…

PESHORJA

Peshorja nuk mund të refuzojë, as nuk i pëlqen të thotë “jo” dhe të prishë shfaqjen, pasi nuk dëshiron të lëndojë askënd, veçanërisht njerëzit që i do, i pëlqejnë ose thjesht dëshiron të ketë një përshtypje pozitive për të dhe të mos ta mendojnë si një person të keq. Megjithatë, në shumicën e rasteve kur thotë “Po”, ajo më vonë pendohet ose ngre kokën nëse ka bërë gjënë e duhur, pasi nuk është e sigurt nëse është e duhura për diçka, nëse duhet apo e di në tërësi situatën dhe nuk i bën padrejtësi asnjërës palë.

VIRGJËRESHA

Virgjëresha është shenja e dhënies, por është edhe efikase në çdo gjë që bën, për këtë arsye mbledh rreth saj shumë njerëz, të cilët i kërkojnë ndihmë ose i japin dorën për të arritur diçka. Vetëkuptohet që ajo nuk do të thotë kurrë “Jo, nuk mundem” ose “Jo, nuk dua”, sepse “Jo” thjesht nuk është në fjalorin e saj. Edhe nëse nuk pajtohet fort, pasi është rraskapitur përpjekjet për të bindur dikë, më në fund e bën. Më pas ajo irritohet dhe natyrisht ngatërrohet me veten dhe paaftësinë e saj për të refuzuar.