BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Lifestyle

Zbuloni cilët janë 4 bashkëshortët më të mirë sipas shenjave të horoskopit

Zbuloni cilët janë 4 bashkëshortët më të mirë

Në botën qiellore të astrologjisë, ku vendosjet kozmike mund të japin sekrete për tiparet tona të personalitetit dhe antiket e sjelljes, disa shenja të yjeve u japin atribute unike njerëzve të lindur nën to, duke i bërë ata një material të jashtëzakonshëm martese.

Sipas parashikimeve të partnerit të astrologjisë, këta vendas të zodiakut sjellin tipare të dallueshme në tryezë që mund të kontribuojnë në një marrëdhënie martesore harmonike dhe përmbushëse. Midis tyre, sot do të flasim për katër shenjat më të mira të zodiakut që janë bashkëshortët më të mirë.

Pra, cilët janë këta bashkëshortë më të mirë të zodiakut që bëjnë partnerë të jashtëzakonshëm në martesë dhe cilat cilësi i bëjnë ata të dallohen nga të tjerët?

Sipas udhëzuesve të njohur të parashikimit të partnerit të jetës në astrologji, ne kemi përmbledhur këto katër shenja yjesh që do të jenë një bashkëshort ideal për cilindo!

1.Gaforrja: Kujdestari përkujdesës

Gaforrja njihet për mirëkuptimin e mprehtë emocional, ndjeshmërinë dhe cilësitë e tij ushqyese. I qeverisur nga Hëna, ky simbol uji mishëron vërtet dashurinë dhe dhembshurinë. Gaforret janë tepër të vetëdijshëm për nevojat dhe emocionet e partnerit të tyre. Kjo shenjë njihet si kujdestari i zodiakut. Po si? Duke ofruar mbështetje dhe një vesh kuptues sa herë që dikush ka nevojë për të. Ata ofrojnë një shpatull për t’u mbështetur sa herë që ju nevojitet. Përpjekja për besnikëri dhe përkushtim në marrëdhënie është ajo për të cilën ata synojnë sepse vlerësojnë thellë martesën dhe vlerat familjare.

Ndërtimi i një ambienti komod në shtëpi ku mirëkuptimi dhe dashuria lulëzojnë është diçka që është e rëndësishme edhe për ta. Dhe me këtë që u tha, ata dinë të empatizojnë si askush tjetër.

2.Demi: Mbështetësi i qëndrueshëm

Demi është i njohur për besueshmërinë, prakticitetin dhe ndjenjën e fortë të përkushtimit dhe stabilitetit. Kjo shenjë e tokës udhëhiqet nga Venusi, planeti i dashurisë, sensualitetit dhe parave, i cili u jep Demit një vlerësim të thellë për gjërat më të bukura në jetë, duke përfshirë rëndësinë e dashurisë fizike, një të ardhme të sigurt, një shtëpi të rehatshme, një mirëqenie. frigorifer i pajisur dhe një marrëdhënie e qëndrueshme. Demi njihen për natyrën e tyre të palëkundur; pasi të angazhohen, ata janë në të për një kohë të gjatë. Ata ofrojnë një bazë të fortë dhe të qëndrueshme për martesën e tyre, duke punuar gjithmonë me zell për të siguruar mirëqenien dhe rehatinë e të dashurve të tyre. Dashuria e tyre për bukurinë dhe rehatinë do të thotë gjithashtu se ata kënaqen duke krijuar një mjedis të bukur në shtëpi, të mbushur me ngrohtësinë e ushqimit të mirë, të qeshurës dhe gëzimeve të përbashkëta.

3.Luani: I dashuri bujar

Luani është mishërimi i bujarisë, ngrohtësisë dhe dëshirës për jetën. Të sunduar nga Dielli, Luanët zotërojnë një karizëm natyral dhe një natyrë me zemër të madhe, duke i bërë ata partnerë tepër bujarë dhe besnikë. Ata sjellin dashuri, kujdes dhe energji pasionante në marrëdhëniet e tyre, shpesh duke e bërë të pamundurën për ta bërë bashkëshortin e tyre të ndihet i dashur dhe i dashur. Luanët njihen edhe për instinktet e tyre mbrojtëse; ata janë shumë besnikë dhe do të bëjnë përpjekje të mëdha për të siguruar sigurinë dhe lumturinë e të dashurve të tyre. Nevoja e tyre e lindur për vërtetim i bën ata nxitës të tifozëve të përjetshëm të partnerit të tyre. Me dashurinë e tyre për romancën më të madhe se jeta dhe dramën (e rastësishme), ata nuk i shmangen kurrë të shpallin dashurinë e tyre dhe të bëjnë gjeste madhështore romantike ndaj partnerit të tyre, qoftë privatisht apo publikisht.

4.Bricjapi: Shkëmbi i besueshëm

Bricjapi, i përfaqësuar nga Bricjapi i Detit, përshkruhet më së miri si praktike, disiplinë dhe ambicie të mbështjellë në një mishërim. Të sunduar nga Saturni – një planet me përgjegjësi dhe strukturë – Bricjapët janë burime të besueshme të marrëdhënieve/martesave të qëndrueshme. Kur nxitja vjen për të nxitur, gjithmonë mund të mbështeteni tek ata për mbështetje pasi ata i marrin seriozisht angazhimet e tyre – qofshin ato angazhime për të siguruar familjen e tyre apo për të hapur rrugën drejt një të ardhmeje të shëndetshme. Do të keni vështirësi të gjeni dikë që punon më shumë se Bricjapi juaj tipik për t’u siguruar që bashkëshorti/familja e tyre të jetojë rehat. Zelli i kombinuar me mbështetjen e palëkundur i bën ata partnerë të jetës të pakontestueshëm kur bëhet fjalë për lundrimin e çështjeve komplekse të martesës me pragmatizëm dhe praktikë.55