BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Lifestyle

Zbuloni pse për numerologët dita e nesërme është kaq fatsjellëse dhe ç’duhet të bëni ju

Zbuloni pse për numerologët dita e nesërme është kaq

Që nga 22 janari, të gjithë planetët po lëvizin drejtpërdrejt (pra, asnjëri prej tyre nuk është në prapavijër), dhe me hyrjen në muajin shkurt, na jepet një datë që me rëndësi unike numerologjike: 3 shkurt ose 2/3/2023.

Sipas numerologjisë, kjo datë ka një energji të veçantë duke na inkurajuar të mendojmë më shumë për qëllimet tona dhe të shkojmë pas tyre.

Pothuajse si një numër engjëlli, numri 2323 shfaqet në formën e datës 2/3/23.

Sidoqoftë, në numerologji, datat interpretohen në të vërtetë bazuar në shumën e shifrave të tyre, të cilat mblidhen së bashku derisa të arrihet një numër njëshifror. Pra, 2/3/2023 është një datë që mishëron energjinë numerologjike të numrit 3, sepse 2+3+2+0+2+3=12 dhe 1+2=3.

Ky numër, 3, në përgjithësi është një ogur i mirësisë, krijimtarisë dhe kuriozitetit.

Numerologu Remington Donovan, thotë:

“Numri 3 është i sigurt, i drejtpërdrejtë dhe i bën gjërat të lëvizin.”

Kjo ditë është perfektja për të shkruar ëndrrat apo planet tuaja, për të vendosur një qëllim të qartë dhe të guximshëm, për të medituar dhe për të qenë falenderues.

Kjo ditë ju ofron dhe një mundësi për të reflektuar me veten, të shkuarën dhe të ardhmen.

Mbajeni shënim që tani dhe mos harroni ta shfrytëzoni si duhet!