BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Lifestyle

Zbuloni shenjat e horoskopit që "tërbohen" nëse mbeten pa para

Zbuloni shenjat e horoskopit që "tërbohen" nëse mbeten

Askujt nuk i pëlqen të mbetet pa para në fund të muajit. Të mos kesh të ardhura dhe të mos dish çfarë të bësh derisa të paguheshpërsëri. Gjithsesi, janë tre shenja që e marrin shumë më shumë vështirë se të tjerat dhe çmenden dhe bëjnë panik. Ata kanë gjithmonë para në krah dhe rroga mujore trajtohet me mençuri dhe nuk shpërdorohet. Le të shohim se për cilat tre shenja po flasim:

Gaforrja

Jeni befasuar kur e shihni në listën tonë përkatëse? Ne do të shpjegojmë pse e kemi përfshirë atë. Në përgjithësi, gaforrja është shumë e mirë në menaxhimin financiar. Paratë i ka gjithmonë anash dhe kujdeset që rrogën ta shpenzojë siç duhet dhe paratë t’i mjaftojnë deri në pagesën tjetër. Mirëpo, nëse i ndodh diçka e papritur nga ana financiare dhe nuk i mjafton rroga mujore, atëherë i zë paniku dhe çmendet, pasi nuk dëshiron në asnjë rrethanë t’i “vërë dorën” paratë e gatshme që ka në krah. Pra, pavarësisht nga kursimet e saj, ajo ankth sepse nuk dëshiron t’i mbarojë.


Luani

Luani në përgjithësi nuk bën mirë menaxhim financiar. Ai është shpenzues dhe shpenzon atë që ka. Ai nuk mund t’i rezistojë jetës së mirë dhe kënaqësive. Pra, nëse në fund të muajit i mbeten pa para, atëherë i zë paniku dhe trishtohet sepse nuk do të mund të dalë, të argëtohet dhe të bëjë gjithçka që do. Ai nuk duron të shohë të tjerët duke kaluar mirë dhe nuk mund të shkojë me ta sepse nuk ka para. Të privosh një Luan nga jeta e mirë është gjëja më e keqe që mund t’i bësh.

Bricjapi


Për Bricjapin gjërat janë krejtësisht të ndryshme në krahasim me dy shenjat e tjera që përmendëm pak më lart. Ai është një person i përgjegjshëm që di si t’i trajtojë paratë e tij dhe si t’i shpenzojë ato me mençuri. Mirëpo, nëse në fund të muajit mbaron dhe nuk ka para, atëherë e zë paniku sepse nuk do të mund të bëjë pagesat që duhet. Sepse detyrimet e tij do të kthehen prapa dhe fakti që ai do të shfaqet i paaftë dhe nuk do t’i përmbushë ato, mund ta rrëzojë atë.