BREAKING NEWS

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin për gjyqin ndaj Fatmir Mediut

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt përjashtimit nga PD për shkeljen e statutit, mashtrimit të aleatëve dhe mbështetje të linjës anti-amerikane të Berishës

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt
x
BREAKING NEWS

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën e zezë” Ilir Metën, Gazment Bardhin dhe 26 deputetë të tjerë, zbardhen prapaskenat e bujshme nga mesazhi i SHBA

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën
x
BREAKING NEWS

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para gjykatëses Kotelly, sot ish-agjenti i FBI paraqitet në gjykatën e Uashingtonit, rendohen pozitat e kryeministrit shqiptar

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët e SPAK dhe si emrat në ‘listat e zeza’ nga SHBA po shkaktojnë “gjëmën” në Shqipëri

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët
x
BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x

Lifestyle

Zbuloni shenjat e horoskopit që "tërbohen" nëse mbeten pa para

Zbuloni shenjat e horoskopit që "tërbohen" nëse mbeten

Askujt nuk i pëlqen të mbetet pa para në fund të muajit. Të mos kesh të ardhura dhe të mos dish çfarë të bësh derisa të paguheshpërsëri. Gjithsesi, janë tre shenja që e marrin shumë më shumë vështirë se të tjerat dhe çmenden dhe bëjnë panik. Ata kanë gjithmonë para në krah dhe rroga mujore trajtohet me mençuri dhe nuk shpërdorohet. Le të shohim se për cilat tre shenja po flasim:

Gaforrja

Jeni befasuar kur e shihni në listën tonë përkatëse? Ne do të shpjegojmë pse e kemi përfshirë atë. Në përgjithësi, gaforrja është shumë e mirë në menaxhimin financiar. Paratë i ka gjithmonë anash dhe kujdeset që rrogën ta shpenzojë siç duhet dhe paratë t’i mjaftojnë deri në pagesën tjetër. Mirëpo, nëse i ndodh diçka e papritur nga ana financiare dhe nuk i mjafton rroga mujore, atëherë i zë paniku dhe çmendet, pasi nuk dëshiron në asnjë rrethanë t’i “vërë dorën” paratë e gatshme që ka në krah. Pra, pavarësisht nga kursimet e saj, ajo ankth sepse nuk dëshiron t’i mbarojë.


Luani

Luani në përgjithësi nuk bën mirë menaxhim financiar. Ai është shpenzues dhe shpenzon atë që ka. Ai nuk mund t’i rezistojë jetës së mirë dhe kënaqësive. Pra, nëse në fund të muajit i mbeten pa para, atëherë i zë paniku dhe trishtohet sepse nuk do të mund të dalë, të argëtohet dhe të bëjë gjithçka që do. Ai nuk duron të shohë të tjerët duke kaluar mirë dhe nuk mund të shkojë me ta sepse nuk ka para. Të privosh një Luan nga jeta e mirë është gjëja më e keqe që mund t’i bësh.

Bricjapi


Për Bricjapin gjërat janë krejtësisht të ndryshme në krahasim me dy shenjat e tjera që përmendëm pak më lart. Ai është një person i përgjegjshëm që di si t’i trajtojë paratë e tij dhe si t’i shpenzojë ato me mençuri. Mirëpo, nëse në fund të muajit mbaron dhe nuk ka para, atëherë e zë paniku sepse nuk do të mund të bëjë pagesat që duhet. Sepse detyrimet e tij do të kthehen prapa dhe fakti që ai do të shfaqet i paaftë dhe nuk do t’i përmbushë ato, mund ta rrëzojë atë.