BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Opinion / Editorial

E thoni se televizioni s'të edukon

E thoni se televizioni s'të edukon

Po dal. Të pres aty te lulishtja- them sime shoqe. Ashtu veprova. Zbrita shkallët. Përballë stolit ku u ula ishin disa çanta shkolle, ndërsa 5-6 djem të moshës 13-14 vjeçare luanin me njëri-tjetrin duke u ngacmuar me duar. Jo shumë larg,ulur te shkallet e dyqanit,një grup vajzash, edhe këto nxënëse të shkollës 9 vjeçare, thithnin me kënaqësi në cepin e buzëve cigaret Slims. Ngrinin kokën lart, nxirrnin tymin nga goja dhe dikush nga hunda duke qeshur me të madhe. Si dukej i entuziazmonte tymi i duhanit, që ngjitej lart në ajër,duke formuar një re pupëlore. Nga grupi i djemve, ai, që kishte trup më të gjatë se të tjerët, por dukej se ishte komandanti i tyre,nxori cigaret nga paketa, ua shpërndau shokëve, ndërsa vet eci drejt meje.

- A ke çakmak, xhaxha?

- Jo. Nuk e pi duhanin.

- Pse? Aaaa! Po. Të dëmton mushkëritë! Po mushkëritë tënde të mbaruara janë.

Qeshin.

Nuk bëra zë.

U afruan dhe djemtë e tjerë. Pasi u vështruan sy më sy dhe me cigaret në buzë, po paketaxhiu m'ë thotë:

- Çoje pak dorën lart!

 Me shenjë i dhashë të kuptonte përse,por edhe duke buzëqeshur pak.

- Ja kështu. Nisi të veproi me duart e tij. Njërën dorë e drejtoi me shuplakë nga unë,ndërsa nga dora tjetër drejtoi gishtin e mesit dhe filloi ta lëvizte mbi pëllëmbë.

 Duke qeshur së bashku me të tjerë, përsëri bëri pyetjen:

- Ia ke bërë ndonjë femre kështu ?

- Jo. Nuk e di se çfarë do të thotë. Ku e ke parë dhe mësuar këtë shenjë?

-Pse nuk e ndjek " Përputhen"? E tregoi vajza këtë veprim. Kur nuk i thua dot me fjalë vajzës eja të bëjmë seks, në momentin që ajo të jep dorën, bëja këtë veprim.
 Filluan t'më pyesin edhe në se e shikoja "Big Bradherin",por erdhën disa vajza. Ata u bashkuan me to dhe përsëri paketaxhiu po u mësonte mënyrën e të shprehurit të dëshirës për seks. Veprimin tash nuk e bënte në dorën e tij,por te dora e vajzave. Filluan dhe diskutimin se cila nga femrat e "Big Bradherit' dhe "Përputhen" dukej më seksi e cila kishte tatuazhin më të bukur. Të qeshurat e tyre, me të cilat u bashkuan të qeshurat e vajzave, vazhduan t'më shoqërojnë deri në cep të pallatit,ku më priste ime shoqe. Atë ditë,me sa u kuptua, ata "s'kishin" mësim në shkollë,sepse ora po e kalonte nëntën,por ditë diskutimi të atyre që kishin parë në emisionin"Përputhen dhe" Big Bradhër". Ndoshta ishin edhe në mos bindje civile të nxënësve ndaj trupit pedagogjik e drejtorisë së shkollës!? Mbase!! Po në shkollë nuk shkuan edhe pse çantat i kishin me vete të stivosura aty te stoli.