BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Opinion / Editorial

Ja për çfarë duhet protestuar sot

Ja për çfarë duhet protestuar sot

Sot ka shumë e shumë e shumë arsye për të protestuar, por se pari duhet protestuar e vepruar për ta larguar e nxjerrë në pension politik elitën e vjetër politike  të këtij tranzicioni. Protestat duhen bërë, dhe që të jetë protesta kombëtare duhet së pari kauza dhe arsyeja e të protestuarit , dhe që të bëhen ato të besueshme duhet parë se  a bëhen ato  për interesa madhore kombëtare apo synohet që të manipulohet protesta  për interesa personale politike e korruptive.Sot nuk duhet protestuar kundër këtij apo atij individi por duhet protestuar kundër gjithë elitës së vjetër politike të këtij tranzicioni, kundër sistemit të cilin e ka ndërtuar ajo, kundër krimit, korrupsionit,hajnisë dhe tradhtisë publike, kauza këto të cilat i ka promovuar gazeta “SOT”. Sot duhen mbështetur protestat e shoqërisë civile  dhe ajo politikë të cilat kanë mbështetjen e SHBA, Britanisë  dhe  BE-së. Ne çfarëdo kohe unë si qytetar do të kisha shkuar në protestë, do shkoja në protestë  nëse ajo bëhej për zgjedhje të parakohshme ,pasi ky pushtet është pushtet i blerjes së votave, pra do shkoja në protestë nëse atë do e organizonte  PD dhe Basha të cilëve iu vodh fitorja me 25 Prill 2021, si dhe ne çdo proteste që do te organizonte politika dhe shoqëria civile kundër papunësisë, varfërisë dhe  eksodit. Do të shkoja në protestë  nëse  ajo do të kishte si kauza dhe të bëhej edhe në mbështetje të VETTING-ut, në mbështetje të luftës ligjore kundër krimit e korrupsionit; në mbështetje të vendosjes së sanksioneve, ne mbeshteje te shpalljeve “non grata” nga SHBA të personave të korruptuar,si dhe do të kisha shkuar në mbështetje edhe të asaj që SHBA heton  ish-oficerin e FBI  si i korruptuar nga kryeministri shqiptar për të sulmuar opozitën, Lulzim Bashën dhe PD-në, si dhe në  protestën që mbështet dekriminalizimin dhe dekomunistifikimin e politikës.