BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Opinion / Editorial

Kontributi për paqe, pse burokratët e Europës nuk po e vlerësojnë sa duhet Shqipërinë?!

Kontributi për paqe, pse burokratët e Europës nuk po e

Kur në Ukraine vriten njerëz, ukrainas apo rusë, që flasin të njëjtën gjuhë, që kanë familje gra dhe fëmijë të cilët presin në ankth që kryefamiljarët e tyre të kthehen në shtëpi. Në të njëjtën kohë në Amerikë akoma nuk kanë rënë dakord për paketën e ndihmës që do t’i jepet për Ukrainën, e cila nga dollarë kthehet në tanke, armatime, avionë për luftë etj. Pra Amerika u thotë vëllezërve në Ukrainë që ju vrituni, se ne ju çojmë armatime për t’i boshatisur magazinat tona. Kthehemi në Europë. Europa gjithashtu diskuton që të ndihmojë Ukrainën, me të njëjtën monedhë. Europa mendon t’i bëjë sanksione Rusisë (hipokrizi), sepse Rusia ka aq flori sa mund të blejë Europën me soj e sorollop, pra rruga që ndjek Europa dhe Amerika është që të vriten sa më shumë vëllezër. Le t’i referohemi Shqipërisë, një vend i vogël, që historikisht ka dhënë që nga koha e Skënderbeut një kontribut konkret për ruajtjen e paqes në Europë. Edhe pse për herë të parë, ndoshta në 1000 vjet, në Shqipëri u mblodh para 2 vjetësh një Samit ku morën pjesë të gjithë krerët e Europës. Sot u mblodh një Samit tjetër me vendet e Ballkanit, në përkrahje të Ukrainës, që u tregoi burokratëve të Europës se kush jemi ne që kemi kërkuar të hyjmë në Europë. Dy llafe për burokratët europianë: Europa që historikisht e ka ndihmuar Shqipërinë vetëm me llafe, sot vazhdon të  nxjerrë pengesa për pranimin tonë në Europë. Burokratë Europianë! Unë i njoh shumë mirë shqiptarët, evropianët i njoh nëpërmjet gazetave që jeni njerëz që mendoni vetëm për veten tuaj, gjë që është krejt normale. Pyll pa derra nuk ka. Por Europa rreth 2 milionë shqiptarë i ka në gjirin e saj dhe i ka parë dhe njohur tashmë sesa të ndershëm janë shqiptarët. Si përfundim qeveria shqiptare duhet të ketë durim shumë të madh që të vazhdojë të merret me hipokrizinë tuaj. Shqiptarët janë njerëz me karakter dhe qeveria e tyre nuk do t’ju durojë shumë, në daç pranojeni në Europë Shqipërinë, në daç mos e pranoni.