BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Opinion / Editorial

Mirënjohje përgjithmonë për SHBA,vendet mike europiane dhe NATO/KFOR-in

Mirënjohje përgjithmonë për SHBA,vendet mike europiane dhe

Faleminderit ShBA,NATO dhe vendet mike të Bashkimit Europian që i dolët në ndihmë popullit të Kosovës në kohërat më të vështira të ekzistencës së tij. Në konferenca të shpeshta presidenti historik dhe vizionari Dr.Ibrahim Rugova shpesh i bënte thirrje NATO-s për ndërhyrje për ta mbrojtur popullin e Kosovës i cili masakrohej. P.sh.,në një nga konferencat në Janar të vitit 1999(Ref:A/P.&L(a/t.) pak para ndërhyrjes së NATO-së në mbrojtje të popullit të Kosovës më 24 mars 1999 presidenti Ibrahim Rugova thoshte kështu: “NATO duhet të ndërmarrë të gjitha masat e mundshme për të parandaluar masakrat e mëtejshme dhe për të mbrojtur popullin e Kosovës. Vetëm vendosja e trupave të NATO-s në Kosovë mund të sjellë siguri më të madhe për të gjithë njerëzit. Kushdo që tenton ta harrojë të kaluarën apo të bëhet sikur nuk po dinë asgjë nga e kaluara, ose ta mohojë atë,mund t'i përsëritet. Më saktësisht ata që harrojnë se kush i shpëtoi dhe ndihmojë në kohërat e vështira, janë njerëz të pavlerë, janë mosmirënjohës, mohues të së kaluarës dhe mbetje. Dëgjojë shpesh injorant,mohues dhe mosmirënjohës që thonë nuk kemi nevojë për ShBA dhe vendet tjera mike europiane,sepse Kosova është shtet;ore të mjerë po me ndihmën e kujt u çliruat, e u bë Kosova shtet dhe kush e ndërtoi dhe mbështeti atë deri më sot; a nuk janë miqtë dhe aleatët si: ShBA,vendet mike europiane dhe NATO/KFOR. Një herë e çliruan miqtë si ShBA dhe vendet tjera mike europiane e NATO, por kush do ta çlirojë Kosovën dhe popullin e saj nga vetvetja - nga e keqja që i ka hyrë brenda. Mirënjohje përgjithmonë për ShBA,vendet mike europiane dhe NATO/KFOR-in.