BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Opinion / Editorial

Mos t’a lëmë Albin Kurtin vetëm

Mos t’a lëmë Albin Kurtin vetëm

Shqiptarët SOT duhet ta mbështesin fuqishëm Albin Kurtin ashtu sikurse edhe që e kanë mbështetur në kohën e duhur edhe Ibrahim Rugovën, edhe UÇK-në. Sot të gjithë shqiptarët e vërtetë dhe patriotë duhet të mbështesin interesin kombëtar, duhet të jenë në mbështeje të politikës dhe qeverisë aktuale të Albin KURTIT, pasi realisht dhe aktualisht KURTI dhe qeveria e Kosovës janë në anën e duhur të historisë dhe të interesave jetike të shtetit të Kosovës përballë politikës dhe diplomacisë agresive antishqiptare të Serbisë e Rusisë por edhe të aleatëve të tyre në Perendim qofshim ata politikanë, qarqe politike, negociatorë por edhe diplomaci shtetërore të disa vëndeve të BE-së që po mbështesin Serbinë. Sot Kosova ka nevojë për unitetin gjithshqiptar. Shqiptarët kudo në botë të bashkohen për interesin gjithkombëtar, të bashkohen me të gjitha forcat, energjitë dhe me gjithcka kanë për të mbrojtur Kosovën nga djallëzitë, intrigat, kurthet dhe pabesitë e armiqve të saj. Shqiptarët të bashkohen edhe kundër pseudomiqve që po rezultojnë miq fallco dhe të pasinqertë të cilët po dalin miq të Serbisë ashtu sic në të vërtetë kanë qenë gjithmonë proserb. Shqiptarët të bashkohen për t’a mbrojtuar Kosovën edhe nga halabakëria, korrupsioni dhe nga mercenarizmi e tradhtia e shqipfolësve. Europa dhe perendimi po shpërblejnë genocidin serb, po i bëjnë presion Kosovës për të pranuar brënda saj një minishtet serb pas të ashtuquajturit Bashkësi e Komunave me shumicë serbe.Shikoni se cfarë presioni e kushte kapitulluese i vendosin Kurtit dhe Kosovës këta farë emisarësah shqiptarofob dhe serbofilësh si Borell, Lajçak por edhe emisari nga Amerika si p.sh. Gabriel Escobar i cili vazhdimisht dhe pandërprerë ka mbështetur Serbinë dhe botën serbe pasi gjithmonë ai ka goditur Kosovën për interesa të Serbisë duke bërë presion për formimin e minishtetit serb brënda Kosovës.